Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanlığı Doktor alım sınavı yapıldı
28 Ocak 2012 Cumartesi Saat 20:39

Sağlık Bakanlığı Doktor alım sınavı yapıldı

KHK Başkanlığı tarafından, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi kadrolarına bağlı II. Derece Tabiplik mevkileri için yazılı sınavlar bugün 20 Temmuz Fen Lisesi’nde yapıldı.

KHK Genel Sekreterliği açıklamasına göre, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’ne bağlı Dahiliye Uzmanı, Cerrahi Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı, Üroloji Uzmanı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Nöroşirurji Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, Acil Tıp Uzmanı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı kadro münhalleri için yazılı yarışma sınavları sabah saat 09:00’da tek oturumda yapıldı.


Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi’ne bağlı Thalassemia Merkezi Dahiliye Uzmanı mevkiinin yazılı yarışma sınavı ise sabah saat 11:30’da yapılırken, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne bağlı Pratisyen Hekim kadro münhali için yazılı yarışma sınavı da öğleden sonra 14:30’da tek oturumda yapıldı.


Uzman Hekimlik sınavlarına toplam 65 aday, Pratisyen Hekimlik sınavına toplam 17 kişi katıldı.


Sınav sonuçlarının, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun www. khk. kamunet. net adresli internet sayfasından açıklandığı belirtildi.

Bu haber toplam 13278 defa okunmuştur
Sağlık Bakanlığı Doktor alım sınavı yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans