Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Karnelerin verilmesini istedi
30 Ocak 2012 Pazartesi Saat 14:39

Küçük, Karnelerin verilmesini istedi

“Çocukların mutsuzluğu üzerine bina edilecek bir başarı, hangi sendikal hareketi ileriye taşıyacaktır?”

Başbakan İrsen Küçük, çocukların mutsuzluğu üzerine bina edilecek bir başarının sendikal hareketi ileriye taşıyamayacağını belirterek, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı (KTOEÖS), “not ve karne vermeme” eylemini gözden geçirip sonlandırmaya ve diyaloğa davet etti.


Başbakan İrsen Küçük, KTOEÖS’ün not ve karne vermeme eylemini yazılı bir açıklamayla değerlendirdi ve çocuklara fatura ödettirilmeyecek eylem modellerinin benimsenmesini istedi.


Son günlerdeki sendikal eylem ve faaliyetlerin, halkı ve çocukları haksız şekilde cezalandırarak huzursuz ettiğini belirten Başbakan Küçük, “KTOEÖS’ün karne vermeme olarak adlandırdığı eyleminde hedef seçilen çocuklarımız, dört gözle karne almayı ve tatile çıkmayı beklerken böylesi bir eylemle cezalandırılarak mağdur edilmektedir” dedi.


“DİYALOG ÖN KOŞUL”


Sorunların üstesinden başarıyla gelmenin temel şartının diyalog olduğunu vurgulayan Başbakan, şunları ifade etti:


“Toplumlarda aileden başlayarak sivil toplum örgütleri, sendikalar, siyasi partilere kadar uzanan çizgide diyalog, birlikte yaşamanın, üretip paylaşmanın barışın, tüm güzelliklerin tartışmasız ön koşuludur. Sosyal diyaloğun olmadığı yerde, anlayış ve güven eksikliği doğar ki çatışma ve sosyal hastalıklar zemin bulur. Herkesin, her kesimin ortak paydası refah ve mutluluksa bunun zemini ülkenin bütünüyle o noktalara taşınması olmalıdır.


“ÇOCUKLARA FATURA ÖDETTİRİLMEYECEK EYLEM MODELLERİ”


Gelinen noktada herkese düşen görev, bu eylemin nedenlerini haklı-haksız, doğru-yanlış değerlendirmesini bir kenara bırakarak, olayda hiç payı olmayan, yarınlarımız, gözbebeklerimiz çocuklarımıza fatura ödettirilmeyecek eylem modellerini vicdan sahibi bireyler olarak benimsemektir.”


“KİMLERİ MUTLU EDECEK?”


“Öğrencilerin karne alamamasının yaratacağı burukluk ve mutlusuzluğun üzerine kurulacak sendikal eylem başarısının kimleri mutlu edeceğini; çocukların mutsuzluğu üstüne bina edilecek bir başarının hangi sendikal hareketi ileriye taşıyacağını” soran Başbakan İrsen Küçük, çocukları koz kullanma yöntemini, pedagoji bilimini temel alan öğretmenlerin nasıl kabullenebileceğini de sordu ve iyi değerlendirilmesini istedi.


Başbakan İrsen Küçük, “Hükümetimiz, ülkeyi ileriye taşıma sürecinde bu çalışmaları insanımızla, örgütle ulaşmanın yollarını aramakta ısrarlı, sabırlı çabalar ortaya koymaktadır” diyerek, şunları ifade etti:


“ÖLÇME-DEĞERLENDİRMENİN EKSİK KALACAĞI SÜREÇ RAHATSIZ EDER”


“Doğrularımız farklı olabilir, zaman zaman çatışabilir, yarışabiliriz de. Taraf olarak kaybedebiliriz de. Fakat kazananın ülkemiz, milletimiz geleceğimiz olan gençlerimizin  olmasına gayret etmeliyiz. Bu düşüncelere sahip hiçkimsenin çocuklarımızın ‘ben karne alamama cezasına çarptırılacak hangi suçu işledim?’ sorusuna cevap verebilecek bir noktada bulunmadığını düşünmekteyim. İnanıyorum ki, Kıbrıs Türk mücadele tarihinden başlayarak kutsal bir görev sayılan öğretmenlik mesleğinin, ana unsuru olan ölçme- değerlendirmenin eksik kalacağı bir eğitim süreci, bu mesleğe gönül verenleri de rahatsız etmektedir.”


DİYALOG VE EYLEME SON VERME ÇAĞRISI


Başbakan Küçük, açıklamasında, sendika başkan ve yöneticilerini eylem kararını gözden geçirmeye, eylem yapma gerekçesi olarak ileri sürdükleri sorunlarını hükümetle diyalog içerisinde çözmeye ve “not vermeme ve karne vermeme” eylemini sonlandırmaya davet etti.

Bu haber toplam 1422 defa okunmuştur
Küçük, Karnelerin verilmesini istedi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans