Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yalan Söyleyen Kadınların Tepkileri
31 Ocak 2012 Salı Saat 15:38

Yalan Söyleyen Kadınların Tepkileri

İngiliz ruhbilimci Dr. Jez Roseun yaptığı araştırma, kadınların büyük çoğunluğunun beyaz yalanlara başvurduğunu ortaya koydu.

Yüze dokunma:Söylediklerinin yalan olduğunu gizlemek isteyenler sürekli yüzüne dokunuyor, burnunu kaşıyor, ağzını eliyle kapatıyor ve sık sık dudaklarını ısırıyor.Yapay gülümseme:Doğal gülümseyenlerin gözlerinin içi gülerken, yalancıların yüzünde yapay bir gülümseme beliriyor.


Gözünü kırpıştırma:“Gözler kalbin aynasıdır” sözünün doğruluğunu yalan söyleyenler bir kez daha ispatlıyor ve sık sık gözlerini kırpıştırıyor.

Gözlerini kaçırma:Göz kontağı da kuramayan yalancılar göz göze gelince hemen başını çeviriyor. Sürekli kapıya bakan bu kişiler yalanı söyledikten sonra kaçıp gitmek istiyor.Tereddüt:Yalan söyleyen insan detaylarını kafasında kuramadığı için tereddütte kalıyor, konuşmasıyavaşlıyor, cevap verirken uzun süre düşünüyor.Ayağını yere vurma:Yalan söyleyenler ayaklarını sürekli yere vuruyor, kıpırdatıyor ve sandalyesinde sallanıyor.Kollarını kavuşturma:Yalan söyleyen insan hemen kendini korumaya geçiyor ve kollarını kavuşturuyor.Tik sergileme:


Yalan söyleyen insan her zamanki davranışlarından uzaklaştığı için tiklerini kontrol edemiyor.

Bu haber toplam 12580 defa okunmuştur
Yalan Söyleyen Kadınların Tepkileri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans