Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-Kimlik ve E-Pasaport ihaleleri görücüye çıkıyor
01 Şubat 2012 Çarşamba Saat 13:24

E-Kimlik ve E-Pasaport ihaleleri görücüye çıkıyor

E-Kimlik Ve E-Pasaport İhalesi Bir Hafta İçinde Tamamlanacak

Bakanlar Kurulu Sözcüsü Çavuşoğlu, bazı gazetelerde yayımlanan e-kimlik ve e-pasaport ihalesiyle ilgili de Bakanlar Kurulu’nun bilgilendirildiğini kaydederek, Bakanlar Kurulu’nun ihaleye katılan tüm firmaların sonuna kadar değerlendirmenin içinde kalması ve bu projenin ülke için en iyi şekilde sonuçlandırılması için bakanlığına görev verdiğini açıkladı.


Çavuşoğlu, ihalenin ivedilikle sonuçlanması için Bakanlar Kurulu’nun kararlılığını ortaya koyduğunu söyledi. Gazetelerde “farklı firmaları karalamaya, destek olmaya, bakanlığı yıpratmaya yönelik açıklamalar” yer aldığını, bunların yanlış olduğunu ve üzülerek takip ettiğini dile getiren Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:


“Bilinmelidir ki ihale sürecindeki yetki Merkezi İhale Komisyonu’ndadır ve biz olaya teknik olarak müdahiliz ve bunu yürüten bakanlık olarak işin içerisindeyiz. Şahsımı ve bakanlığımı, bu konuda farklı şekillerde meseleyi ülkenin alışkanlığı haline gelmiş şekilde çarpıtarak süreçlere zarar vermeye çalışmak, KKTC’nin gelişmesinin önündeki en büyük inançsızlıktır ve en büyük sorunların başında gelir. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu tip söylemler, açıklamalar ve manşetlerle bizi asla kimse engelleyemeyecektir.”


8 FİRMA KATILDI


Çavuşoğlu, ihaleyle ilgili soruyu yanıtlarken 8 firmanın katıldığı ihaleye sunulan tekliflerle ilgili teknik raporun hazırlandığını belirterek, e-kimlikle ilgili başka çalışmalar da bulunduğunu; tüm bunlar tamamlandıktan sonra en geç bir hafta içinde ihalenin sonuçlandırılacağını açıkladı. Nazım Çavuşoğlu, böylece ülkedeki büyük bir eksikliğin giderileceğini ve bazı ülkelerin ulaştığı, bazılarının da ulaşmak istediği hedeflere ulaşılacağını söyledi.

Bu haber toplam 15127 defa okunmuştur
E-Kimlik ve E-Pasaport ihaleleri görücüye çıkıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans