Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş, Müzakerelerden sonuç alınmazsa referanduma gidilmeli
01 Şubat 2012 Çarşamba Saat 15:24

Denktaş, Müzakerelerden sonuç alınmazsa referanduma gidilmeli

Serdar Denktaş,“Müzakerelerden hazirana kadar sonuç alınmazsa referanduma gidilmeli”

Kıbrıs sorununun çözümü için yürütülen müzakerelerden hazirana kadar sonuç alınmaması halinde, müşterek çözüm arayışlarının devam edip etmeyeceğinin halkın referandumuna sunulması gerektiğini söyledi.


Denktaş, 75 milyonluk Türkiye pazarıyla halen ticaretin serbestleşmemiş olmasının kabul edilemeyeceğini de kaydetti.


DP Genel Başkanı Denktaş, İşadamları Derneği Başkanı Metin Şadi başkanlığındaki heyeti kabul etti.


Görüşmede konuşan Şadi, Greentree zirvesi öncesi talep ettikleri görüşmeyi Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın vefatı nedeniyle bugün gerçekleştirebildiklerini belirterek, üzüntülerini ifade etti ve başsağlığı diledi.


Şadi, Denktaş soyadını taşıyan Serdar Denktaş’ın büyük bir sorumluluğu olduğunu kaydetti.


Metin Şadi, ülkede bereketli yağmurlar yağarken, bir yandan da zor bir dönemden geçildiğini ifade ederek, ekonomik konularda da değerlendirmelerde bulunmak istediklerini söyledi.


DENKTAŞ: “SONU GELMEZ KOŞU SONLANMALI”


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Greentree zirvesiyle ilgili zaten büyük bir beklentisi olmadığını, sonu gelmez koşunun sonlanması gerektiğini düşündüğünü belirterek, hazirana kadarki girişimlerin neticesini bekleyeceklerini kaydetti.


Denktaş, “Ancak hazirana kadar yine bir sonuç alınmaması halinde artık müşterek çözüm arayışlarının devam edip etmemesi konusu KKTC’de referanduma götürülerek halka sorulmalıdır. Çünkü belirsizlik içinde devam eden bu süreçte, günümüzü programlamak, kendi içimize bakmak, ayakları çok yere basmayan bu yapımızı düzeltmek için gayret sarf etmek hep öteleniyor. Çocuklarımızın, torunlarımızın zamanından, geleceğinden çalıyoruz artık” diye konuştu.


“TC’YLE SERBEST TİCARET OLMAMASI KABUL EDİLEMEZ”


DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, ayakları yere basmayan bir düzende ülkenin ekonomik yapısının ancak buraya kadar gelebildiğini, 75 milyonluk Türkiye pazarıyla halen ticaretin serbestleşmemiş olmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.


“Bu pazarın işadamımızın önüne açılması lazım” diyen Denktaş, pazar büyüklüğü ve sermaye gruplarının gücü düşünüldüğünde, gündemde olan özelleştirmenin tekelleşmeye dönüşeceğini ifade etti.


Denktaş, KIB-TEK’le ilgili önerilerine basının pek ilgi göstermediğini, o yüzden broşür halinde dağıtmaya karar verdiklerini de belirterek, sorunlara ülkenin kendi formüllerini üretmenin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.


“Çareyi biz üreteceğiz. Desteği de Türkiye’den isteyeceğiz” diyen DP Genel Başkanı Denktaş, “çaresiziz, bize yardım et” denildiği sürece bir yere varılamayacağını söyledi.  Serdar Denktaş, “Zararın neresinden dönülse kardır” diyerek bunların artık konuşulmasını istedi.

Bu haber toplam 11021 defa okunmuştur
Denktaş, Müzakerelerden sonuç alınmazsa referanduma gidilmeli Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans