Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elektrik kurumunu özeleştirilmesi hiç düşünülmemiş miş
01 Şubat 2012 Çarşamba Saat 18:54

Elektrik kurumunu özeleştirilmesi hiç düşünülmemiş miş

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, devletin sırtında kambur olan kurumların tasfiye edilmesi gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Türk İşadamları Derneği Başkanı Metin Şadi ve yönetim kurulu üyeleri UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nu ziyaret etti.


Ziyarette, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ile Greentree’de gerçekleştirilen üçlü görüşme hakkında görüş alışverişinde bulunuldu; derneğin ekonomik konularla ilgili kaygıları dile getirildi.


Görüşmede konuşan UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, özelleştirme konusunda yaşanan tartışmalara dikkati çekerek, devletin sırtında kambur olan kurumların tasfiye edilmesi gerektiğini söyledi.


Hasipoğlu, “Devletin de sahip olabileceği kurumlar olduğu gibi, devletin sırtında kambur olan kurumlar da tasfiye edilmesi gerekir. Çünkü devletin artık bunu taşıma gücü yok. Bu gerçeği de herkesin bilmesinde yarar görüyorum. Artık devletin şeker pirinç, kahve getirecek hali yok” dedi.


“KIB-TEK’İ ÖZELLEŞTİRMEYİ HİÇBİR ZAMAN DÜŞÜNMEDİK”


Partisinin ülke için gerekli görülen hususlarda hiç çekinmeden ve korkmadan gerekeni yapacağını belirten Ertuğrul Hasipoğlu, son zamanlardaki eylemlere değinirken de Elektrik Kurumu’ndaki grevi anlayamadığını, hiçbir zaman kurumu özelleştirmeyi düşünmediklerini hatta stratejik konumu nedeniyle elde tutmakta yarar gördüklerini kaydetti.

Bu haber toplam 11132 defa okunmuştur
Elektrik kurumunu özeleştirilmesi hiç düşünülmemiş miş Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans