Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yorgancıoğlu, UBP derhal istifa etmelidir.
02 Şubat 2012 Perşembe Saat 15:24

Yorgancıoğlu, UBP derhal istifa etmelidir.

Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin derhal istifa etmesi gerektiğini ileri sürdü.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin imam hatip koleji açılması için 200 dönümlük bir araziyi 100 TL yıllık kira bedeli ile İlim Ahlak Vakfı’na kiralanmış olmasının kabul edilmez bir davranış olduğunu söyleyerek, UBP hükümetinin derhal istifa etmesi gerektiğini ileri sürdü.


Böylesi bir okul için Eğitim Bakanlığı’ndan izin alınmadığını, başvuru yapılmadığını savunan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin artık sürdürülebilir bir yapıda olmadığını iddia etti.


Yorgancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Böyle bir vakıf var mıdır? Bizde kaydı yapılmış mıdır? Geçmişte herhangi bir faaliyeti olmuş mudur? Bütün bunlar cevaplandırılması gereken sorular olarak ortada durmaktadır” dedi.


Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nün aynı arazi için, kampusunu geliştirmek adına yaptığı müracaatın ısrarla dikkate alınmadığını ifade eden Yorgancıoğlu, devlet ile Vakıflar İdaresi’nin çıkarlarını gözetmeden büyük bir arazinin “beleş” denecek kadar az bir paraya söz konusu Vakfa kiralandığını kaydetti.


UBP’yi, ülkede istihdam yaratmak için yapılacak yatırımların önünü açmamak, ekonominin ihtiyaç duyduğu teknik ara elemanları yetiştirmek için eğitim sisteminde teşvik edici önlemler almamakla eleştiren Yorgancıoğlu, hükümetin, bilinmeyen tanınmayan bir vakfa ihtiyaç olmayan bir alanda eğitim kurumu oluşturması için arazi verdiğini savundu.


Yorgancıoğlu “Bu bizlere Doğu Akdeniz Üniversitesi, üniversite öncesi kurumlarının yasal olmayan yollarla ve hükümet üyelerinin bazılarından habersiz peşkeş çekilmesini hatırlatmaktadır. UBP Hükümetinin büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek varlıklarımızı dağıtmaya hakkı yoktur.


Bu nedenle UBP Hükümeti derhal istifa etmelidir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 11133 defa okunmuştur
Yorgancıoğlu, UBP derhal istifa etmelidir. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans