Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD de en iyi doktor Kıbrıs Türkü
03 Şubat 2012 Cuma Saat 12:21

ABD de en iyi doktor Kıbrıs Türkü

Değirmenlikli Hasan Hüseyin Sönmeztürk, hastaların oylarıyla 720 bin meslektaşını geride bırakarak Amerika’nın en iyi doktoru seçildi

Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘En İyi Doktor’ ödülünün bu yılki sahibi, Değirmenlikli bir ailenin çocuğu olan 34 yaşındaki Hasan Hüseyin Sönmeztürk oldu.


Nörolog olarak Amerika’daki Vanderbilt Üniversitesi Neroloji Bölümü’nde görev yapan Kıbrıslı Türk doktor Sönmeztürk’ün, hastaların verdiği oylarla 720 bin meslektaşını geride bırakarak ‘Yılın En İyi Doktoru’ seçilmesi, ailesi kadar tüm Kıbrıslı Türklerin de gurur kaynağı oldu.


Milyonlarca hastanın oy kullandığı yarışma sonucunda Sağlık Oscar’ı olarak da nitelendirilen ödüle layık görülen Sönmeztürk’ün tüm ailesi halen Değirmenlik köyünde yaşıyor.


Bir web sitesi üzerinden yapılan oylama da, teşhisin doğruluğu, doktorun hastaya ayırdığı zaman, doktorun tavırları ve tedavi sonrası temas gibi konularda puanlar veriliyor.


2011 yılındaki değerlendirmeler sonucunda ödüle layık görülen Dr. Hasan Hüseyin Sönmeztürk’ün tüm kategorilerde en üst sırada yer aldığı da öğrenildi.


Lefkoşa’da Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra Türkiye’de Marmara Tıp Fakültesi’ne giden Hasan Hüseyin Sönmeztürk’ün halen Vanderbilt Üniversitesi Neroloji Bölümü’nde görev yaptığı da bildirildi.


Dr. Hasan Hüseyin Sönmeztük’ün özellikle sara hastalığı konusunda yaptığı araştırma ve çalışmalar, tıp dünyasında büyük bir ilgiyle izleniyor.

Bu haber toplam 13286 defa okunmuştur
ABD de en iyi doktor Kıbrıs Türkü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans