Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk yuvasından kaçan kızlar yakalandı
04 Şubat 2012 Cumartesi Saat 15:11

Çocuk yuvasından kaçan kızlar yakalandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ünverdi: “Başından beri yakından takip ettik ve polis güçlerinin yardımıyla çocuklara ulaştık”

Ünverdi, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası’ndan geçtiğimiz cumartesi kaçan S.K ve D.A ile ilgili süreci başından beri yakından takip ettiklerini ve polis güçlerinin yardımıyla çocuklara ulaştıklarını kaydetti. Ünverdi, daha önce de kaçan küçük kızlara sağlık kontrollerinin yapıldığını, psikolojik olarak izlendiklerini ve olayın yargıya yansıdığını da bildirdi.


Ünverdi yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:


“Üzücü bir olayla karşı karşıyayız. Karşılaştığımız sonuç bizleri de çok rahatsız etmiştir. Ancak hem şahsım, hem Sosyal Hizmetler Dairesi ve Yuva personeli sürekli olarak çocuklarımızla yakından ilgileniyoruz. Sözkonusu kızlarımız maalesef daha önce de birçok kez okuldan, dershaneden kaçmıştır. Kızlarımız, uzmanlarımız ve psikologlarımız tarafından sürekli takip altında tutuldu ve yakından ilgilenildi. Yaşanan bu üzücü olayların ardından gerekli tüm sağlık kontrolleri yapılmıştır ve psikolojik takip başlatılmıştır. Kızlarımızın tüm sorunlarıyla bizzat ben de birçok kez ilgilendim ve ilgilenmeye devam edeceğim. Bu olay hiçbir şekilde suistimal edilemez, edilmesine de kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz...”

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
Çocuk yuvasından kaçan kızlar yakalandı Haberi

YORUMLAR
özgür kutalmış
suç ithal edenler nerde?
ben herzaman söyledim suçun milleti olmaz diye. sayı arttıkça yüzdelik içindeki suya meyilli insan sayısıda paralel olarak artar. bakalım bu olayda ne diyecek her olayda çıkıp Tr düşmanlığını fırsat bilenler. sözlerimiz yalnış anlaşılmasın bu sözlerimiz sadece Tr düşmanlığı için fırsat bekleyenleredir. Zira bütün suçlular cezalandırılmalı kökenine bakılmamalıdır. suçlunun milleti olmaz. bizim isteğimiz cezalar verilirkende milletine, kökenine bakıl
05 Şubat 2012 Pazar Saat 10:22

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans