Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖS, Ülkemiz yağmalanıyor!
05 Şubat 2012 Pazar Saat 12:26

KTOEÖS, Ülkemiz yağmalanıyor!

KTOEÖS Başkanı Gökçebel, “Birlikte mücadele ile varlıklarımıza sahip çıkma zamanı gelmiştir”

Ülkenin sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel altyapısının değiştirildiğini; AKP ve UBP’nin çözüm gaylesi de olmadığını ileri süren KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, yazılı açıklamasında, “Ülkemiz yağmalanırken seyirci kalmayalım” çağrısında bulundu.


Gökçebel, AKP ve UBP kamuoyundan destek alamadıkları için din istismarı yaptıklarını savunarak, yasalarla oynanarak halkın geniş kesimlerinin fakirleştirildiğini; gençlik iş bulamayacak duruma gelmişken, nüfusla oynayarak kaçakları yasallaştırma derdine düşüldüğünü; zam furyasının sürdüğünü; çaresizliğin arttığını öne sürdü.


“Hükümet edenler talimatları yerine getirerek  yağma, peşkeş politikaları ile koltuklarını koruma derdine ve iradesizdir” iddiasında bulunan Tahir Gökçebel, ülkenin Anadolu sermayesine dağıtımının hızlandığını; halkın devre dışı bırakıldığını, hükümetle meclisin de yağma ve peşkeşi kamufle etmek için yoğun mesai harcadığını ileri sürdü.


Gökçebel, açıklamasında “Aylardır Haspolat Meslek Lisesinde verdiğimiz kavga buzdağının sadece görünen çok küçük bir kısmı olduğu ortaya çıkmıştır. Sınıflarda öğrenci sayılarının 40’tan fazla olduğu birçok okul varken, parasını hayırsever vatandaşlar vermesine rağmen tek bir okul yapımı gündeme gelmemiştir fakat çantadan külliye çıkmıştır. Rant değeri yükseldiği için yüzyıllık tarihi olan elçilik arkası okulların arazisi yenmeye çalışılmaktadır. Yüz Türk Lirasına iki yüz dönüm arazi hortumlanmıştır” ifadelerine de yer verdi.

Bu haber toplam 1461 defa okunmuştur
KTOEÖS, Ülkemiz yağmalanıyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans