Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC en stratejik arazisini İsraile sattı
06 Şubat 2012 Pazartesi Saat 12:42

KKTC en stratejik arazisini İsraile sattı

İşte paravan alıcılarla Kıbrısı ele geçirme planı!

Akdeniz'de söz sahibi olmak isteyen İsrail, gözünü Kuzey KıbrısTürk Cumhuriyeti'ne çevirdi. KKTC'deki önemli noktaları ele geçirmek isteyen İsrail hükümeti, sinsi planı için önce Yahudi işadamlarına destek verdi.


PARAVAN ŞİRKETLERLE ARAZİ TOPLUYORLAR


Yahudi işadamları da Ada'daki bazı Türk avukatlar üzerinden paravan şirketler kurup, arazi toplamaya başladı. İşte TAKVİM'in ortaya çıkardığı bu şok gelişme şimdi de askeri üslerin kapısına dayandı.


ASKERİ GÜÇLERİN BULUNDUĞU STRATEJİK BÖLGEYE GÖZ DİKTİ


TAKVİM'in elde ettiği bilgilere göre İsrailli işadamları yine kurdukları paravan şirketler aracılığıyla KKTC Askeri Güçleri'nin bulunduğu stratejik bölgeye göz dikti. İddiaya göre İsrail, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'nın bulunduğu Girne boğaz bölgesinde 2009 yılında bir arazi satın aldı. Arazinin, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na 350 metre mesafede bulunduğu ortaya çıktı. Ayrıca İsrailli işadamlarının Esentepe bölgesindeki limanı çevreleyen arazileri aldıkları da belirlendi.


95 İSRAİLLİ İŞADAMI, 443 PARAVAN ŞİRKET


Öte yandan 95 İsrailli işadamının KKTC'de 443 paravan şirket kurduğu tespit edildi. Söz konusu İsrailli işadamlarının şu ana kadar 4.5 kilometrekarelik bir alanda arsa aldıkları ortaya çıktı. KKTC Barolar Birliği eski Başkanı avukat Barış Mamalı ise meslektaşlarının İsrailli işadamlarıyla olan işbirliklerini deşifre etti. Mamalı, yerli meslektaşlarının İsrailli işadamları ile işbirliği içinde olduğunu belgeleriyle kanıtladı.


LÜKS SİTELER İNŞA EDİLİYOR


TAKVİM, İsrail'in "Kıbrıs Çıkarması" planını 12 Ocak 2012'deki manşetiyle duyurmuştu. Gündeme bomba gibi düşen o habere göre İsrail hükümetinin desteklediği Yahudi işadamları, bir süredir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde arazi topluyor. Özellikle Büyükkonuk, Bahçeli, Tatlısu, Karpaz, Dipkarpaz, Yenierenköy, Sadrazamköy ve Girne bölgelerinde arazi kalmadığı belirtiliyor. Yerli avukatlar aracılığıyla paravan şirketler kurup arazi alan Yahudiler'in, lüks siteler inşa ettiği kaydediliyor..


İşte TAKVİM'in o manşeti:Bu haber toplam 11854 defa okunmuştur
KKTC en stratejik arazisini İsraile sattı Haberi

YORUMLAR
temel
israil oyunu
bu beyinsizler burnun dibindeki filistini görmüyorlarmı,kendi vatanlarında vatansız oldular bunlara yardakcılık yapan avukatlar birgün ola kendilerine vatan arıyacaklarından haberi varmı paraiçin toprağını israelsatanda aracı olanda şerefsizdir.
03 Temmuz 2012 Salı Saat 14:48
salahi bozkurt
Allah bildiği gibi yapsın
Bu para budalası gözü körleri beyin yoksunlarını Allah bildiği gibi etsin , yediler yediler bitiremediler. 32 Trilyon borcu var belediyenin bunlar halen daha satıp satıp paraları istifliyorlar ... Satın ulan benimde arazim var gelin onuda satın boş durmasın sakın israille anlaşın füzeleri benim bahçaya diksin direk Anamuru görüyor manzara desen önü açık , koşun gelin en az 30-40 füze dikersiniz rampalarıyla beraber... Aman eksik kalmasın gelin satın efendiler sizi b
13 Haziran 2012 Çarşamba Saat 12:04

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans