Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Serdaroğlu nun beyninde tıkanıklık var!
06 Şubat 2012 Pazartesi Saat 13:43

Serdaroğlu nun beyninde tıkanıklık var!

Ydü Hastanesi’ne Yatırılan Serdaroğlu’nun Beynin Sağ Tarafında Tıkanıklık Olduğu Tespit Edildi

Meclis’te bulunduğu sırada ani bir şuur bulanıklığı ve tansiyonunun yükselmesi şikayetleriyle önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ardından da tetkikler için Yakın Doğu Hastanesine kaldırılan Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu’nun beynin sağ tarafında bir tıkanıklık olduğu belirtildi. Serdaroğlu'nun, şu an durumun iyi, şuurunun açık olduğu, ancak  “silik felç” durumun devam ettiği açıklandı. Doktorlar  24-48 saat sonra, Serdaroğlu’nun  durumu hakkında daha net bilgi verilebileceğini belirttiler.


Serdaroğlu’nu hastanede ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ise “Serdaroğlu’nun durumu iyi. Her zamanki gibi şen şakrak. Geçirdiği hadiseye rağmen özelliğini ve mizacını kaybetmedi” dedi.


Yakın Doğu Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen ve Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, bugün saat 13.00’te Ergün Serdaroğlu’nun durumu hakkında basın toplantısı düzenledi.


ERKMEN


YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Mecliste rahatsızlanan Serdaroğlu’nun, ani bir şuur bulanıklığı ve tansiyonunun yükselmesi neticesinde önce Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, ardından da tetkik için hastanelerine getirildiğini anlatarak, Serdaroğlu’nun durumunun Radyoloji, Nöroloji ve Dahiliye Ana Bilim dalları tarafından değerlendirilerek hastaneye yatırıldığını söyledi.


Serdaroğlu’nun beynin sağ tarafında bir tıkanıklık olduğunu belirten Erkmen, Serdaroğlu’nun durumunun şu an iyi olmasına rağmen ciddi olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini kaydetti.


ÖZMENOĞLU


Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da, Ergün Serdaroğlu’nun bugün saat 11.10 civarında hastaneye getirildiğini ve radyoloji ünitesinde yapılan nörolojik muayenesinde ise, uykuya meyilli olduğu ve sol taraf güçsüzlüğünün gözlemlendiğini, kalp ritminde bozukluk olduğunun kaydedildiğini, bunun üzerine hemen beyin ve beyin damar görüntülemesi yapıldığını anlattı.


Yapılan tetkikler sonrasında, Serdaroğlu’nun beyninin sağ tarafında, beyni besleyen orta beyin damarının uç kısımlarında olan bir tıkanıklık gözlemlendiğini ifade eden Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun süratle yoğun bakım ünitesine alınarak, kanının sulandırılmaya başladığını söyledi.


Serdaroğlu’nun durumunun takip edildiğini, gerekenlerin yoğun bakım ünitesinde yapıldığını belirten Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun silik felç durumunun devam ettiğini, 24-48 saat sonra durumu hakkında daha net bilgi verilebileceğini, ancak şu an şuurunun açık olduğunu, uykuya meyilli halinin devam ettiğinin söylenebileceğini anlattı.


Özmenoğlu, Serdaroğlu’nun şu andaki genel durumunun iyi olduğunu ve daha da iyiye gideceğini ümit ettiğini sözlerine ekledi.


KAŞİF


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, YDÜ hastanesine yatırılan Ergün Serdaroğlu’nu ziyaret ederek, durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.


Bakan Kaşif, Ergün Serdaroğlu’nun durumunun iyi olduğunu, her zamanki gibi şen şakrak olduğunu, ufak bir hadise geçirmiş olmasına rağmen özelliğini, mizacını kaybetmediğini söyledi.


Serdaroğlu’nun tedavisinin başladığını ve YDÜ Hastanesi’nde devam ettiğini söyleyen Bakan Kaşif, Serdaroğlu’nun kısa sürede sağlığına kavuşarak, yeniden aralarında olmasını temenni etti.

Bu haber toplam 1882 defa okunmuştur
Serdaroğlu nun beyninde tıkanıklık var! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans