Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asıın, Gaü Mühendislik Fakültesin’e Denklik Verdi
01 Ocak 2013 Salı Saat 15:10

Asıın, Gaü Mühendislik Fakültesin’e Denklik Verdi

Ağdelen “asıın denkliği ile gaü mühendislik fakültesi akademik programları ab yüksek öğrenim alanı içerisine girdi”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi’nin  akreditasyon değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayarak,  Fen ve Mühendislik Bilimlerini Denetleme ve Akreditasyon Kurumu’ndan  (Accreditation Agency for Degree Programmes in Engineering, Informatics, the Natural Sciences and Mathematics-ASIIN) onay aldığı bildirildi.


Üniversiteden yapılan açıklamada “GAÜ Mühendislik fakültesi bölümlerinin ASIIN denklik ve akreditasyon onayı ile 13mühendislik eğitim laboratuarı, akademik kadro ve müfredatı ile Avrupa Birliği(AB) yükseköğretim bölgesi içerisine girerek AB eğitim standartlarında mühendislik eğitimi verdiği onaylanan Kıbrıs ve Türkiye’deki ilk ve tek üniversite oldu” denildi.


Akreditasyonlar ve Sosyal İşlerden Sorumlu GAÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Zafer Ağdelen yaptığı açıklamada, ASIIN denkliği ile GAÜ Mühendislik Fakültesi akademik programlarının AB yükseköğrenim alanı içerisine girdiğini ifade etti.


ASIIN akreditasyon ve denkliğinin GAÜ Mühendislik Fakültesi bölümlerinin AB yükseköğretim kalite ve kriterleri ile eğitim verdiğinin göstergesi olduğunu da ifade eden Ağdelen, mezun GAÜ öğrencilerinin diplomalarında yer alacak ASIIN onayının mezunların kariyerindeki önemine işaret

Bu haber toplam 12853 defa okunmuştur
Asıın, Gaü Mühendislik Fakültesin’e Denklik Verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans