Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mersin Açıklarında Bekleyen Feribotlar
11 Ocak 2016 Pazartesi Saat 22:40

Mersin Açıklarında Bekleyen Feribotlar

Lübnan ve KKTCden Mersine gelen ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle, Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı açıklarında bekleyen 5 feribottan, yolcuların büyük kısmının bulunduğu 3ü Mersin Limanına dün gece geldi.

KKTC'DEN VE LÜBNAN'DAN MERSİN'İN SİLİFKE İLÇESİNE GELEN ANCAK FIRTINA NEDENİYLE TAŞUCU LİMANI'NA YANAŞAMAYAN 5 FERİBOTTAN, YOLCULARIN ÇOĞUNLUĞUNUN İÇİNDE BULUNDUĞU 3'Ü MERSİN LİMANI'NA DEMİRLEDİ

YENİ YILA AÇIKTA DEMİRLİ FERİBOTTA GİREN YOLCULAR, KARAYA AYAK BASAR BASMAZ BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Mersin, 2 Ocak 16 : Lübnan ve KKTC'den Mersin'e gelen ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle, Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı açıklarında bekleyen 5 feribottan, yolcuların büyük kısmının bulunduğu 3'ü Mersin Limanı'na dün gece geldi.

Alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarının dün de sürmesi nedeniyle, Taşucu Limanı'na yanaşamayan ve içinde yaklaşık bin kişinin bulunduğu feribotlardan 3'ü, Mersin Valiliği koordinesinde Mersin Limanı'na yönlendirildi.

Limana ilk olarak gelen ve Lübnan'dan çarşamba günü yola çıkan "Med Star" adlı feribotta bulunan 350 kişi, görevliler tarafından tahliye edildi.

Fırtına nedeniyle önceki akşam Silifke'ye inemeyen ve yeni yıla liman açıklarında feribotta giren yolcular, karaya ayak basar basmaz büyük sevinç yaşadı.

Aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu yolcular, burada kendilerini bekleyen otobüslerle limandan alındı.

Gemide bulunan tır şoförü Mehmet Berk, gazetecilere yaptığı açıklamada, hava şartlarının olumsuz gitmesi dolayısıyla uzun süre açıkta beklediklerini belirtti.

Berk, "Çok sayıda yolcu vardı, bazılarını yer yer sakinleştirmek zorunda kaldık. Yeni yıla da gemide girdik. Evimizde geçirmek istiyorduk ama kısmet olmadı. Farklı bir yılbaşı oldu" dedi.

Lübnanlı bir yolcu da fırtına nedeniyle karaya çıkamadıklarını ifade ederek, kendilerine yardım edenlere teşekkür etti.

Bu feribotun ardından, KKTC'den yolcu taşıyan "Lady Su" feribotundaki yolcular da limana ulaştı. Lübnan'dan gelen bir başka feribot olan "Via Mare"deki yolcular da limana çıktı.

İçinde araç ve az sayıda yolcu bulunan 2 feribotun ise hava şartlarının düzelmesinin ardından, Taşucu'na yanaşacağı bildirildi.

Lübnan ve KKTC'den Mersin'e yolcu taşımacılığı yapan 5 feribot, önceki akşam fırtına nedeniyle Mersin'in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı'na yanaşamamış, hava şartları ilçede dün de düzelmeyince yolcuların büyük bölümünün bulunduğu 3 feribot öğle saatlerinde Mersin Limanı'na yönlendirilmişti.

Bu haber toplam 14269 defa okunmuştur
Mersin Açıklarında Bekleyen Feribotlar Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans