Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tel-Sen 1 Nisan’da Grev ve eylem yapacak
29 Mart 2011 Salı Saat 19:06

Tel-Sen 1 Nisan’da Grev ve eylem yapacak

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) 1 Nisan Cuma günü grev ve eylem yapacağını açıkladı. Sendika, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önüne yürüyüş eylemi yapacak ve bakanlık önünde basın açıklaması yapacak.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın daireye gerekli ilgiyi göstermediğini savunarak, “bu ilgisizliğin, bakanlığın düşündüğü hedefe varması için ortaya konulduğunu” savundu.

“Bu nedenle Bakanlığın önüne giderek ve gerekli açıklamayı sayın bakanın yüzüne karşı yapmayı hedefliyor ve eylemimizi gerçekleştiriyoruz” diyen Soysan, “daireyi, ‘özelleştirme, yeniden yapılandırma, şirketleşme’ adına birilerine peşkeş çekmek isteyenlere söyleyecek sözlerini yüzlerine söyleyeceklerini” kaydetti.

Eylemde “Telekomünikasyon Dairesi’nin neden ‘çalışmaz’ diye gösterilmek istendiğini ve gerekli yatırımların yapılmadığını” topluma anlatacaklarını ifade eden Sosysan, eylemi ayrıca “toplumsal var oluşun meşalesi” olduğuna inandıkları haberleşme, enerji, eğitim, ulaşım, sağlık gibi başı çeken yapıların toplumun varlıkları olarak devam etmesi gerekliliğine olan hassasiyetlerini göstermek, özelde de Bayındırlık Ulaştırma Bakanı’nın Telekomünikasyon Dairesi’ne sahip çıkmasını istemek amacıyla yapacaklarını anlattı.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
Tel-Sen 1 Nisan’da Grev ve eylem yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans