Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Töre Türkiyede
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 10:16

Töre Türkiyede

Bakan Töre, saat 11.30’da Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile görüşecek.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre, Ankara’da temaslarda bulunuyor. Töre, temasları çerçevesinde bugün ilk olarak Çevre ve Orman Bakanlığında çalıştaya katıldı.

Bakan Töre daha sonra  Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile bir araya geldi.

Bakan Töre görüşme sırasında yaptığı açıklamada Anavatan Türkiye’nin her zaman Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yanında olduğunu kaydetti.
“Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Devlet Bakanı Cemil Çiçek de her zaman yanımızdadır” diyen Töre, Çiçek’in KKTC’ye ve sorunlarına yakın ilgi gösterdiğini, hasasiyetinin ve desteğinin ortada olduğunu  ifade etti.

Çiçek’in “Kıbrıs milli davamızdır” şeklindeki sözlerini de anımsatan Zorlu Töre, “Alanlarımızdaki çalışmalarımızda mutlaka başarılı olmalıyız. Başarısız olmayı ne biz ne de Türkiye kabul edemez” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Töre, Ankara’daki temaslarını tamamlamasının ardından  Cuma günü Çanakkale’ye geçecek.
Töre, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde “Belgeleriyle Dünden Bugüne Yaşananlar Açısından Kıbrıs Gerçeği” konulu panelde konuşma yapacak.

Töre’nin Cumartesi akşamı yurda dönmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 1685 defa okunmuştur
Töre Türkiyede Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans