Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktezo Heyeti Turizm Bakanı Dürüst’ü Ziyaret Etti
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 12:28

Ktezo Heyeti Turizm Bakanı Dürüst’ü Ziyaret Etti

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, “2011 yılı turizm açısından geçmiş yıllara göre en iyi yıl durumunda. Bunun devam etmesi için kalıcı, istikrarlı, sürdürülebilir bir turizm politikası esas olmalıdır” dedi.

DÜRÜST: “2011 YILI TURİZM AÇISINDAN GEÇMİŞ YILLARA GÖRE EN İYİ YIL DURUMUNDA”

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, turizme dört elle sarılıp çevrenin korunması durumunda bütün halk katmanlarının turizmin nimetlerinden faydalanabileceğini vurgulayarak “2011 yılı turizm açısından geçmiş yıllara göre en iyi yıl durumunda. Bundan sonraki yıllarda da bunun devam etmesi için kalıcı, istikrarlı, sürdürülebilir bir turizm politikası esas olmalıdır” dedi.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, bu sabah Hürrem Tulga başkanlığındaki Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) heyetini kabul etti. Kabulde turizme ara elaman yetiştirilmesi konusunda oda ile bakanlığın işbirliği konusu ele alındı.

HÜRREM TULGA

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga yaptığı konuşmada, kendileri için çok önemli bir ziyaret gerçekleştirmekte olduklarını söyledi.

Oda olarak kurdukları mesleki okulda verilen eğitimin bir ayağının da turizm olduğunu, şu anda bu alanda 20 öğrencinin eğitim görmekte olduğunu ifade eden Hürrem Tulga, bu bacağın nasıl geliştirebileceği konusunda önerileri bulunduğunu, bunları Bakan Dürüst’le paylaşacaklarını belirtti.

Turizm sektöründe de istihdam, kalite ve turist sayısını artırmanın yolunun eğitimden geçtiğine işaret eden Tulga, turizmde mesleki eğitim konusunda Oda olarak ellerinden gelen adımı atmaya hazır olduklarını söyledi.

BAKAN DÜRÜST

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst ise yaptığı konuşmada, ülkede çalışma yaşamı ve ekonomik yaşam ile doğrudan ilgili olan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nı kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turizme eleman yetiştirilmesine katkı koymak amacıyla ziyaretin yapılmasından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bakan Dürüst, ara eleman yetiştirilmesi konusunda Esnaf ve Zanaatkârlar Odası ile birlikte hareket etmek suretiyle ülkede hem işsizliğin giderilmesine, hem de ekonomik kalkınmaya katkı koyabileceklerini söyledi. Dürüst, bu konuda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Turizme dört elle sarılıp çevrenin korunması durumunda bütün halk katmanlarının turizmin nimetlerinden faydalanabileceğine dikkati çeken Bakan Dürüst, “Turizmde yakalayacağımız başarının dolaylı olarak siyasal anlamda da ülkemize bir şeyler katacağının bilincindeyiz. Bu çerçevede attığımız adımlar nedeniyle 2011 yılı turizm açısından geçmiş yıllara göre en iyi yıl durumunda. Bundan sonraki yıllarda da bunun devam etmesi için kalıcı, istikrarlı, sürdürülebilir bir turizm politikası esas olmalıdır” dedi.


Bu haber toplam 13803 defa okunmuştur
Ktezo Heyeti Turizm Bakanı Dürüst’ü Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans