Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TC Bakanı ile Lefkoşa Büyükelçisi Biraya geldi
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:33

TC Bakanı ile Lefkoşa Büyükelçisi Biraya geldi

Türkiye Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ile Ankara’da Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde bir araya geldi.

Türkiye Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ile Ankara’da Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'nde bir araya geldi. Egemen Bağış, “Akça'nın takdir ettikleri çok başarılı bir bürokrat olduğunu" kaydetti.

Büyükelçilerin Bakanlar Kurulu kararı ile atandıklarını hatırlatan Bağış, Akça'yı "doğal olarak hem Türkiye Başbakanı hem de Dışişleri Bakanı'nın desteklediğini, ancak Bakanlar Kurulu'nun tamamının Akça'nın arkasında olduğunu" vurguladı.

Akça'nın "KKTC'yi yakından tanıdığını, iki ülke arasındaki ilişkilerin dinamiğini ve Kıbrıs'ın AB müzakere sürecindeki önemini çok iyi bildiğini" belirten Bağış, "KKTC üzerinden Türkiye'ye baskı yapmaya çalışan Avrupalı bazı siyasilere doğru yolu görmeleri için fırsat tanımamız gerekiyor" diye konuştu.

Egemen Bağış, "Avrupa Birliği kendi taahhütlerini yerine getirdiği zaman Türkiye de kendi taahhütlerini yerine getirecektir. Bunların eş zamanlı yapılması gerekiyor" dedi.

Bu haber toplam 14375 defa okunmuştur
TC Bakanı ile Lefkoşa Büyükelçisi Biraya geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans