Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asbank Zanlısı Çıkarıldığı Mahkemede Tutuklandı
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:39

Asbank Zanlısı Çıkarıldığı Mahkemede Tutuklandı

Asbank Karaoğlanoğlu Şubesi’ni dün silah tehdidiyle soyduktan kısa süre sonra polis tarafından yakalanan zanlı Fahri Baran bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme zanlı hakkında 2 gün tutukluluk emri verdi.

Asbank Karaoğlanoğlu Şubesi’ni dün silah tehdidiyle soyduktan kısa süre sonra polis tarafından çaldığı 15 bin TL’lik nakit para, olayda kullandığı kuru sıkı tabanca ve mermilerle Alsancak’taki ikametgâhında yakalanan zanlı Fahri Baran bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme zanlı hakkında 2 gün tutukluluk emri verdi.

“Silahlı soygun”, “kanunsuz ithali yasak ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu ve taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan Aslen Diyarbakır doğumlu Alsancak’ta ikamet eden zanlı Baran, bugün saat 11:30’da Girne Kaza Mahkeme Yargıcı Melek Esendağlı’nın huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede, olayı tahkikat eden Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Murat Bayram dün meydana gelen olayla ilgili ifade verdi.

Murat Bayram yeminli ifadesinde, dün saat 11:55’te Asbank’ın Karaoğlanoğlu Şubesi’nde meydana gelen soygun olayını anlatırken; zanlının krediyle ilgili gerekli bilgileri almak için Asbank’tan önce Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki Türk Bankası’na, daha sonra Asbank’a gittiğini, burada da bilgi aldıktan sonra bankadan çıktığını ve bir süre sonra yeniden geri dönerek ek bilgi aldıktan sonra yeniden bankadan ayrıldığını belirten Müfettiş Muavini Murat Bayram, zanlının soygunu bunun ardından gerçekleştirdiğini aktardı.

Zanlının tekrar gittiği Asbank’ta banka memuru Deniz Türmen’e bu sefer tabanca doğrultarak; “ihtiyacım var parayı elimdeki poşete at” dediğini anlatan Müfettiş Muavini Murat Bayram, daha sonra gasp ettiği parayla birlikte bankadan koşarak uzaklaştığını kaydetti.

Müfettiş Muavini Bayram, daha sonra olay yerine gelen polisin yaptığı geniş çaplı soruşturma sonrasında zanlının iş ve kimlik bilgilerine ulaştığını, ikametgâhında yapılan aramada ise koltuk içinde saklı, bankadan çalınan 14 bin 905 TL nakit para ile zanlının soygunda kullandığı akrep marka 8 mm kuru sıkı tabancaya emare olarak el konulduğunu söyledi.

Bu haber toplam 11543 defa okunmuştur
Asbank Zanlısı Çıkarıldığı Mahkemede Tutuklandı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans