Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBP Londra Dayanışma Derneği’nden Suç Duyurusu
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 16:04

UBP Londra Dayanışma Derneği’nden Suç Duyurusu

UBP Londra Dayanışma Derneği, Başsavcılığa, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil aleyhine “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu ve bir an önce aleyhine yasal işlem başlatılmasını istediğini açıkladı.

UBP Londra Dayanışma Derneği, Başsavcı Aşkan İlgen’e bir yazı göndererek, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil aleyhine “vatana ihanet” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu ve bir an önce aleyhine yasal işlem başlatılmasını istediğini açıkladı.

Basına da dağıtılan, UBP Londra Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Salih Bayramoğlu ve Derneğin Fahri Başkanı  Munir Hasan Tatar imzalı yazıda, soruşturma sonucunda, devlet, millet, bayrak ve silahlı kuvvetler aleyhine suç unsuru bulunacağı iddia edildi.

Yazıda, Elcil’in, uzun zamandan beridir, Kıbrıslı Rumlar ile beraber olup Kıbrıs Türk halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine düşmanca tavırlar içerisinde bulunduğu öne sürülerek, “KTÖS Genel Sekreteri ve yandaşlarının, 23 Mart’ta, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) önünde Kıbrıs Türk halkı, KKTC, Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine gösteri düzenlediği ve çok çirkin pankartlar açtığı” iddia edildi.

Yazıda, Elcil’in iddia edilen tavırları yaptığına dair görüntüler bulunduğu savunulan internet linklerine yer verildi.

Yazıda, Elcil’in, Sendikal Platform’un düzenlediği mitinglerde, tüm basının gözü önünde Türkiye Cumhuriyet’i, Türk ulusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerine hakaret ettiği de iddia edildi.

 

Bu haber toplam 1798 defa okunmuştur
UBP Londra Dayanışma Derneği’nden Suç Duyurusu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans