Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilterede Dukan diyeti modası
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 17:20

İngilterede Dukan diyeti modası

İngilterede bir numaralı diyet programı haline gelen Fransız bazlı Dukan diyeti, her bedenden kadınların ilgisini çekiyor

Özellikle Kate Middleton'ın annesinin düğüne kadar kilo vermek için bu diyeti kullanması İngiliz kadınlarının büyük ilgisini çekti.


'ZAYIFLAMAYI BİLMİYORUM' DİYET PLANI

Fransa'nın tanınmış beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan tarafından yaratılan program, 'Zayıflamayı bilmiyorum' diyet planı olarak lanse ediliyor.
İnternet üzerinden de kolayca ödeme yaparak uygulamaya geçirebildiğiniz Dukan diyeti protein bazlı olup 4 aşamadan oluşuyor.

1. Saldır (72 yüksek protein içeren yemeklerle hızlı kilo kaybı)
2. Sefer (saf protein dönemi veya tavsiye edilen 28 sebze ile protein alımı)
3. Sabitle (protein+sebze+meyve)
4. Uyum (Ömür boyu kilo koruma)

SINIRSIZ ET, TAVUK VE BALIK

Bu 4 aşamalı program ile Dukan diyeti, spor yapmadan sınırsız et, tavuk ve balık yiyerek kilo kaybedebileceğinizi öne sürüyor.

Protein ağırlıklı diyetin ilk hedefi yağ hücrelerinin yok edilmesi. Sınırsız protein tüketip aç kalınmaması ve az miktarda yağ kullanılmasının katkısı ile ilk aşamada vücut yağ depolarından harcamaya başlıyor. İnsanların yeme alışkanlıklarını değiştiren Dukan diyetiyle beraber ilk 10 gün ağırlıklı olarak sadece balık, yumurta, yağsız et, tavuk, yoğurt, süt ve peynir gibi yiyecekler tüketiliyor. Dr. Dukan ilk 5 gün içinde asgari 3 azami 7 kilo vereceğinizi söylerken, yeme alışkanlıkları değiştiği için yan etki olarak ağız kuruluğu ve nefes sıkışıklığı çekilebileceğini belirtiyor. Bunu önlemek için de bol su içilmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

İkinci aşamadaki ilk on gün ise proteinlere ek olarak sebze tüketimi geliyor. İkinci on günde en az 1.5 litre su içiliyor. Üçüncü aşamadaki 10 günde ise her gün protein ve sebze tüketiminin yanına meyve zorunluluğu geliyor.

DİYETE ULAŞIM İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILABİLİYOR

Hızlı zayıflama diyeti olarak tercih edilen Dukan Diyetine ulaşım ise internet üzerinden yapılabiliyor. İlk olarak 11 soruluk bir form dolduruyor ve diyeti uygulamak için uygun olup olmadığınıza bakıyorsunuz.

DR. DUKAN ONLİNE HİZMET VERİYOR

Boyunuzu, olduğunuz kiloyu ve hedeflediğiniz kiloyu yazdığınız form değerlendirildikten sonra eğer vermek istediğiniz kilo sağlıklı kilo sınırınız içindeyse size e-mail olarak dönüş yapılıyor. Vereceğiniz kiloya bağlı olarak ücretlendirme de bu mailden sonra oluyor. Eğer kabul eder ve ödemeyi yaparsanız da, Dr. Dukan her gün sizi internet üzerinden bilgilendiriyor. Her sabah size uygulayabileceğiniz 3 farklı menü sunuyor. Yeri geldiğinde online chat üzerinden sorularınızı cevaplıyor. Buzdolabınızda bulundurup, sınırsız yiyebileceğiniz 100 ürün sayarken, sorularınıza birebir cevaplar veriyor, spor önerilerinde bulunuyor. Diğer bir değişle Dr. Dukan internetteki diyetisyeniniz ve kişisel antrenörünüz haline geliyor.


Bu haber toplam 12422 defa okunmuştur
İngilterede Dukan diyeti modası Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans