Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soyer, Sendikalara karşı saldırıları kınıyoruz
30 Mart 2011 Çarşamba Saat 17:52

Soyer, Sendikalara karşı saldırıları kınıyoruz

CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, “Brüksel’e giderek görüş ve tutum açıklayan sendikalara karşı başlatılan saldırı kampanyasını şiddetle kınadıklarını” belirtti.

CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, yaptığı yazılı açıklamada, Brüksel’e giden ve etkinlikte yer alan sendikacıların bir kısmının, özellikle CTP-BG’ye, hem iktidar döneminde hem de muhalefette oldukları dönemde eleştirilerde bulunduğunu anımsatarak, “Ancak bu eleştiri ve saldırıları partimize yaptılar diye biz onları asla düşman görmedik” dedi.

“Üstelik partimize dönük olarak en büyük hakaretleri yapan bazı sözde milliyetçi çevreler dün onların partimize yönelttiği haksız saldırılara alkış tutarken şimdi de Brüksel’e giden bu sendikacılara karşı saldırıya geçmişlerdir” diyen Soyer, “bu davranış biçimiyle gerçekte düşüncenin tartışılmasını ve farklı görüşlerin birbirini eleştirmesi ortamını boğduklarını ve böylece doğru ile yanlışın ortaya çıkmasına engel olduklarını” söyledi.

Yapılanın, bu çağda, 12 Eylül askeri yönetimi döneminde yaşananların aynısını yapmaya çalışmak olduğunu ve bunu asla kabul etmeyeceklerini ifade eden Soyer, “farklı olunacak diye egemen güçlerin kendi bağnaz görüşlerinin yeniden üretilmesine ortam sağlanmasının da acı olduğunu” kaydetti.

Soyer, “Bu yüzden CTP-BG olarak katılmadığımız belli bazı görüşler olsa bile, sendikacılara vatan haini tanımlaması yapılmasını ve devlet gücü ile baskı altına alınmalarını asla kabul edilmez buluyoruz” dedi.

“Eğer KKTC Başsavcılığı tıpkı 2002 ve 2003 döneminde ve ondan öncesinde olduğu gibi bu çığlıklara bağlı hareket edecekse, bilinsin ki CTP-BG demokrasi dışı her hareketin dimdik karşısında olacaktır” şeklinde devam eden Soyer, sendikacıların basın toplantısı düzenleyerek ne söylediklerini açıkladığını, tartışmaların bunun üzerinden yapılması gerektiğini belirtti.

“Şener Elcil, Ahmet Kaptan ve diğer sendika liderlerine karşı geliştirilen bu kampanyayı şiddetle kınıyoruz” diyen Soyer, “Eğer farklı görüşünüz varsa, CTP-BG’nin yaptığı gibi, oy kaygısı da taşımadan çıkarsınız ve bunları anlatırsınız. Bu konuda kararı verecek olan son derece sağduyulu olan halkımızdır. Kimseyi tehditle, düşmanlıkla, vatan hainliği ile suçlayamazsınız” dedi.

Bu haber toplam 11083 defa okunmuştur
Soyer, Sendikalara karşı saldırıları kınıyoruz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans