Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nisanda Üçlü Görüşme Planı Yok
31 Mart 2011 Perşembe Saat 09:25

Nisanda Üçlü Görüşme Planı Yok

Birleşmiş Milletler Sözcülüğü, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moonun, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile Nisan ayında üçlü görüşme yapmasına ilişkin bir plan olmadığını bildirdi.

Birleşmiş Milletler Sözcülüğü, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile Nisan ayında üçlü görüşme yapmasına ilişkin bir plan olmadığını bildirdi.

A.A muhabirinin BM'de düzenlenen günlük brifingde, ''Genel Sekreter Ban, Nisan ayında New York'ta üçlü görüşme yapılması için Kıbrıs'ta liderleri ne zaman telefonla arayacak?'' sorusu üzerine, BM Sözcü Yardımcısı Ferhan Hak, ''Bu konuda açıklayacak yeni bir şey yok'' dedi.

BM Sözcülüğü daha sonra AA'ya konuyla ilgili bir yazılı açıklama yaparak, ''Nisan ayında bu tür bir görüşme yapılması konusunda bir planın bulunmadığını'' bildirdi.

BM Genel Sekreteri Ban'ın Kıbrıs özel danışmanı Alexander Downer BM'de 15 Mart'ta düzenlediği son basın toplantısında, Genel Sekreter Ban'ın iki liderle Nisan ayı başında üçlü görüşme yapıp yapmayacağı konusuyla ilgili olarak, ''Bu daha çok, bu ay sonuna kadar müzakere sürecinde ilerleme sağlanıp sağlanmadığına bağlı olacak'' demişti.

BM kulislerinde bir süredir üçlü toplantının Haziran ayına kalabileceği konuşuluyordu

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
Nisanda Üçlü Görüşme Planı Yok Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans