Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu Adanalıları kabul etti
31 Mart 2011 Perşembe Saat 13:32

Eroğlu Adanalıları kabul etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği heyetini kabul etti.

Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Kul, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na müzakerelerdeki başarısı nedeniyle plaket verdi.

KUL

Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Kul konuşmasında, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun başarıyla yürüttüğü müzakereleri yakından izlemekte olduklarını belirterek, “Halkı daha güzel günlere taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun ülkesi ve gelecek için, KKTC bayrağının dalgalanması için çalışmakta olduğunu ifade eden Kul, “Size desteğimiz tamdır” şeklinde konuştu.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Adanalıların bir dernek çatısı altında toplanıp dayanışmalarının güzel bir şey olduğunu ifade ederek derneğe çalışmalarında başarılar diledi.

“Adanalı’ diyoruz ama artık hepimiz KKTC vatandaşı sayılırız” diyen Eroğlu, “Hepimiz devlet çatısı altında Türk Silahlı Kuvvetlerinin güvencesinde yaşamaya çalışmaktayız” dedi.

Kıbrıs Türkü’nün Türkiye’den gelen kardeşleriyle birlikte bir devlet kurduğunu kaydeden Eroğlu, değişik yerlerden gelmiş olunsa bile önemli olanın gelinen toprakların ve devletin benimsenmesi olduğunu vurguladı.

Eroğlu, birlik ve beraberlik içinde olunmasının önemine dikkat çekti.

Bu haber toplam 1743 defa okunmuştur
Eroğlu Adanalıları kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans