Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu Civeleki kabul etti
31 Mart 2011 Perşembe Saat 19:23

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu Civeleki kabul etti

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu,Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Öğretmen Yetiştirme ve Yeterlikleri Çalıştayı”na katılmak için adada bulunan Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenen çalıştaya katılan heyeti aralarında görmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Heyetle, TC ve KKTC arasında protokolle bağlanmış ve sürdürülen çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun KKTC’ye, inşa ettirerek bağışladığı 2 anaokulu hakkında da heyete bilgi vereceklerini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, TC ve KKTC’nin tek millet, iki ayrı devlet olduğunu, bu çerçevede işbirliğinin devamı ve geliştirilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

CİVELEK

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek de, birlikte düzenlenen çalıştayda bir araya gelmelerinin gurur verici olduğunu ifade ederek, KKTC ve TC arasında varolan güçlü iletişim ve işbirliğinin kendilerine güç kazandıracağına inanç belirtti.

Bakanlık olarak kendi üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydeden Civelek, karşılıklı işbirliği ve deneyimlerini paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmalar sonunda karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu Civeleki kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans