Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇAVUŞOĞLU:kabul edemeyiz
31 Mart 2011 Perşembe Saat 19:51

ÇAVUŞOĞLU:kabul edemeyiz

KTOEÖS,KTÖS yaptıkları ortak basın açıklamasında, sendika yöneticilerinin öğretmenleri siyasi görüşlerine göre fişlemeye çalıştıklarını, bunun asla kabul etmeyeceğini söyledi.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) yaptıkları ortak basın açıklamasında, sendika yöneticilerinin öğretmenleri siyasi görüşlerine göre fişlemeye çalıştıklarını, bunun asla kabul etmeyeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu konuyla ilgili bugün yaptığı yazılı açıklamada, her iki sendikanın yöneticilerinin, söz konusu basın açıklamasında, özel ders veren öğretmenleri “günah keçisi” olarak göstermeye çalıştığını ve “Ulusal Birlik Parti’li (UBP) öğretmenler” ifadesini kullanarak öğretmenleri siyasi parti görüşlerine göre fişlemeye çalıştıklarını vurguladı.

Bu durumun asla kabul edilemeyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Öğretmenlerimiz istediği siyasi görüşe sahip olabilirler ve bizim için öğretmenlerimiz hangi görüşü savunursa savunsun fark etmez. Hepsi aynıdır. Ancak siz, eğer üyeniz olan öğretmenleri siyasi görüşlerine göre fişlerseniz ve onları guruplara ayrıştırırsanız bunun adı bölücülüktür, faşizmdir” dedi.

“ÖZEL DERSİ ENGELLEME KONUSUNDA DİK DURUYORUZ”

Her iki öğretmen sendikası yöneticisine de “Sayın Gökçebel ve Sayın Elcil acaba üyelerinin mi haklarını savunuyorlar yoksa, fişledikleri öğretmenlerin kendilerine yakın olanların mı haklarını savunuyorlar?” sorusunu yönelten Bakan Çavuşoğlu, devlet okullarında çalışan öğretmenlerin evlerinde ya da dershanelerde özel ders vermelerini engelleme konusunda bakanlık olarak dik durduklarını, bu konun üzerine gitmeye devam edileceğini vurguladı.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu şöyle konuştu:

“Keşke özel ders veren, devlet okullarımızda çalışan öğretmenler ile ilgili öğretmen sendikalarımız da bu durumu düzeltmek için bizlerle işbirliği yapsaydı. Öğretmen sendikaları yöneticilerinin, yasalara uygun hareket etmeyi savunacaklarına ve meslek onurunu korumaya çalışacaklarına özel ders veren öğretmenleri savunur bir pozisyon almalarını esefle kınıyorum.”

Kendilerinin devlet okullarında çalışan öğretmenlerin, evlerde ya da dershanelerde özel ders vermesine karşı olduklarını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, “Dershanelere karşı değiliz. Eğer dershanelerimiz öğretmenlik görevi için yanıp - tutuşan ve çalışma azmi içerisinde olan başarılı ama işsiz, onlarca genç öğretmenimize ekmek kapısı olacaksa neden dershanelerimiz varlıklarını devam ettirmesin ki! Yeter ki, öğretmen - öğrenci ilişkisini parasal boyuttan koparalım” dedi.

100’DEN FAZLA ÖĞRETMEN HAKKINDA ÖN ARAŞTIRMA

Bu konudaki kararlılıklarının tam olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, bakanlıklarına ulaşan bilgiler doğrultusunda şu ana kadar 100’den fazla öğretmen hakkında özel ders sebebiyle ön araştırma başlatıldığını kaydetti.

Aynı basın bildirisinde, UBP Hükümeti’ni Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği yapmakla suçlayan her iki öğretmen sendikası yöneticisine seslenen Bakan Çavuşoğlu, “Hükümetimiz, Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği yapıyor, varsın bunun adına işbirlikçi desinler. Biz bu işbirliğinden onur ve gurur duyarız” dedi.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
ÇAVUŞOĞLU:kabul edemeyiz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans