Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AIDS hastası hücrede bekletiliyor
01 Nisan 2011 Cuma Saat 11:43

AIDS hastası hücrede bekletiliyor

Kıbrıs’ta sushi ustası AİDS hastası olduğu ortaya çıkan 49 yaşındaki Oratai Thiamchan, tam 6 gündür Girne Liman Polisi’nde sınır dışı edilmeyi bekliyor.

Ülkeye turist olarak gelen ve HIV virüsü (AIDS) taşıdığı iddia edilen Sushi ustası Tayvan uyruklu 49 yaşındaki Oratai Thiamchan, sınır dışı edilmek için Girne Turizm Limanı Polis Karakolu’nda gözaltında tutuluyor.

49 yaşındaki hasta kadının yaklaşık 6 gündür Karakol’da tutuklu tutulmasının nedeni ise, Türkiye’ye deniz yoluyla gönderilemeyeceği için Tayvan’a transit gönderilmek üzere devlet tarafından uçak bileti kesilmesinin beklendiği belirtiliyor.

Parası yokmuş

Ülkeye girişinin ne zaman ve nerden olduğu hakkında tam olarak bir bilgi verilmeyen Tailant uyruklu kadının yaklaşık 6 gündür banka aracılığı ile para gönderilmesi ve gönderilen parayla uçak bileti kesilerek sınır dışı edilmesi bekleniyordu.

Dün bankadan parasını çekmesi için kadına polis gardiyanla birlikte banka izni verildi ancak, kadın bankada parasının olmadığını belirterek çarşı iznini reddetti ve duş almak istediğini dile getirdi.

Yasal prosedür birkaç gün sürebilir

Kendi parası olmadığını belirtmesi üzerine kadının devlet tarafından sınır dışı edileceğini belirten yetkililer, yasal prosedürün birkaç gün sürebileceğini dile getirdiler.

Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren Girne Turizm Limanı Karakol’unda gözaltında tutulan kadının akibetinin tam olarak ne olacağı hakkında bir açıklama yapılmaması kocası olduğu iddia edilen İngiliz vatandaşı Carl Petti’nin tepki göstermesine neden oluyor.

“Karımı 5 gündür hücrede tutuyorlar”

Haberdar’a konuşan Carl Petty tarafından da kadının nasıl yakalandığı ve neden gözaltında tutulduğu hakkında tam bir açıklama yapılmazken, polisin Tayvanlı karısını geçtiğimiz Cuma gününden berri Polis Karakolu’nda gözaltında tuttuklarını ve karısının çok zor durumda olduğunu belirtiyor.

Kirli ve soğuk bir hücrede karısının tutulduğunu belirten Petty, karısına ne yemek nede su verildiğini, karısının 6 gündür banyo bile yapamadığını iddia ederek, karısına bakmak için karakolda nöbet tuttuğunu kaydediyor.

Pasaporta el koydular

Karısının pasaportuna polis tarafından el konulduğunu belirten Carl Petty, kendisinin birlikte yurt dışına çıkış yapmaları için polisten karısının pasaportunu talep ettiğini ve uçak bileti kesmek istediğini belirtti. Polis tarafından hiçbir açıklama yapılmadan karısının karakolda gözaltında tutulduğunu kaydeden Petty, yapılan uygulamanın insanlık dışı olduğunu kaydetti.

Restoranda Suşhi ustasıydı

Haberdar haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre Tayvan uyruklu Oratai Thiamchan’ın Acapulco plajı yakınlarında bulunan Botai Restoran’da suşhi ustası olarak çalıştığı ve aylık yapılan sağlık kontrollerinde HIV virüsü (AIDS) taşıdığı tespit edilerek gözaltına alınmasının ardından sınır dışı edileceği öğrenildi.

Bu haber toplam 1723 defa okunmuştur
AIDS hastası hücrede bekletiliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans