Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanser Haftası Başladı
01 Nisan 2011 Cuma Saat 12:27

Kanser Haftası Başladı

Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD), 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinliklerine 20 bölgede Lokma dağıtarak başladı.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği (KHYD), 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinliklerine 20 bölgede Lokma dağıtarak başladı.

Lefkoşa’da Saray Otel önünde yapılan Lokma etkinliğine KKTC’den çeşitli okullardan öğrenciler de katılarak rozet dağıttı.

Etkinlikte hazır bulunan Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, yaptığı açıklamada, geçmiş yıllardan çok farklı, çok umutlu bir Kanser Haftası yaşadıklarını belirtti.

Kanser hastalarının KKTC’de tedavi olabilecekleri bir hastane olmasının yanı sıra halkın teşhis bilincine sahip olduğunu görmenin de kendisini mutlu ettiğini söyleyen Kocaismail, halkın taramalara gösterdiği yoğun ilgiye de teşekkür etti.

Kocaismail, geçmişte halkın üzerindeki olumsuzluğu sakladıkça o olumsuzluktan kurtulacakmışçasına yaşadığına işaret ederek, “Şimdi ise ne kadar erken gidersem sorundan o kadar erken kurtulurumun bilinci yerleşmiştir” dedi.

Geçmişe göre daha çok kanser hastasıyla karşılaştıklarını ancak bunların hastalığın artan değil erken teşhisle ortaya çıkan hastalar olduğunu kaydeden Kocaismail, geçmişte kaybettikleri hasta oranı kadar tedavi edilen olduğunu belirtti.

Kocaismail, kanser hastalarının KKTC’de tedavi görebiliyor olmasının son derece rahatlatıcı olduğuna işaret ederek, “önce kansere yakalanmayalım sonra da hasta olanlara doğru hizmeti taşıyalım” dedi.

Kocaismail, toplumun kendilerine gösterdiği ilgiye de teşekkür etti.

Bu haber toplam 1739 defa okunmuştur
Kanser Haftası Başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans