Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TDP vatan hainliği suçlamalarını kınadı
01 Nisan 2011 Cuma Saat 12:43

TDP vatan hainliği suçlamalarını kınadı

TDP Sendikal Platform içinde yer alan bazı sendika ve sendikacılara yönelik “vatan hainliği” suçlamalarını eleştirdi ve kınadı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), son günlerde Sendikal Platform içinde yer alan bazı sendika ve sendikacılara yönelik “vatan hainliği” suçlamalarını eleştirdi ve kınadı.

TDP Genel Sekreteri Esat Varoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sendika ve sendikacıların en doğal demokratik haklarını kullanarak eylem gerçekleştirdiklerini belirterek, yapılan eleştirilerin maksatlı ve gerçekleri gözden kaçırmaya yönelik olduğunu ifade etti.

Kıbrıs Türk halkının yıllarca toplumsal varlığını ve özgürlüğünü korumak için İngiliz Sömürge İdaresine, faşist EOKA teşkilatına ve destekçisi Yunan şovenizmine karşı canını dişine takarak mücadele ettiğine dikkat çeken Varoğlu, bugünlerde verilen mücadelenin de yine toplumsal varoluş ve kendi kendini yönetme mücadelesi olduğunu kaydetti.

Varoğlu, “Bu mücadele içinde yapılan eylemleri, demokratik hak olarak görmek yerine, 1958’lerin vatan hainliği edebiyatı ile suçlamak, suçlayanların, kendi suçlarını örtmek için kullandıkları örtüdür” dedi.

Bu devirde ve çağda, halen çağdışı söylemlerle kendilerini aklamaya çalışanları şiddetle kınadıklarını belirten Esat Varoğlu, TDP olarak Sendikal Platforma her türlü desteklerinin süreceğini de ifade etti.

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
TDP vatan hainliği suçlamalarını kınadı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans