Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Reformlar hız kazanıyor
01 Nisan 2011 Cuma Saat 12:45

Reformlar hız kazanıyor

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Bayrak Haber’de canlı yayınlanan Sabah Haber’in konuğu olarak gündemdeki konularla ilgili soruları yanıtladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Hükümetin Pazartesiden itibaren reformlara hız vereceğini, Özelleştirme, Kamu Reformu ve modern haberleşme gibi yasaların meclis gündemine geleceğini belirterek, UBP hükümetinin halkın yararına olan şeyleri yapmaya devam edeceğini vurguladı. Hasipoğlu, Bayrak Haber’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu soruları yanıtladı.

el Sen’in bugün gerçekleştirdiği grev ve eylemle ilgili değerlendirmede bulunan Ertuğrul Hasipoğlu, Telekomünikasyon dairesi ile ilgili özelleştirmenin gündemlerinde olmadığını, yapılacak olanın modernleştirme olduğunu, herhangi bir personelin de işini kaybetmeyeceğini belirterek eyleme anlam vermediğini söyledi.

Sendikal Platformun ekonomik programla tepkilerine de anlam veremediğini ifade eden Hasipoğlu, “Bu program kaç yıldır yürürlükte sendikalar sesini çıkarmadı. Şimdi konuyu Brüksel’e taşıyarak amaçlarını ortaya koyuyorlar” dedi.

Hasipoğlu, geçmiş hükümet döneminde sendikaların programa karşı meclis önünde gerçekleştirdiği eylemlere, o dönemde kendisinin de muhalefette milletvekili olarak destek verdiğinin anımsatılması üzerine, o dönemden bugüne sendikaların ölçüyü kaçırdığını söyledi.

Hükümetin pazartesiden itibaren reformlara hız vereceğini, Özelleştirme, Kamu Reformu ve modern haberleşme gibi yasaların meclis gündemine geleceğini anlatan Hasipoğlu, UBP hükümetinin halkın yararına olan şeyleri yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Hasipoğlu, UBP tabanı ve halktan gelen taleplerin ise ne yapacaksanız bir an önce yapın şeklinde olduğunu söyledi.

Vatandaşlık konusundaki soruları da yanıtlayan Hasipoğlu, iddia edildiği kadar vatandaş yapılmadığını yeni hazırlanan yasa ile vatandaşlığın zorlaştırıldığını ancak, seçme ve seçilme hakkını içermeyen beyaz kimliğin yaygınlaştırılacağını kaydetti.

Hasipoğlu, kaçak duruma düşen yabancı işgücü ile ilgili herhangi bir affın da gündemde olmadığını, her gün yakalan 5-6 kaçağın da sınır dışı edildiğini belirtti.

Son günlerin tartışma konusu olan Girne’ye çok katlı bina ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Hasipoğlu, tarihi dokunun yanında olmaması koşuluyla çok katlı binaların inşasından yana olduğunu, CTP yetkililerinin de yatay büyümeyi teşvik etmekle hata yaptıklarını kabul ettiklerini belirtti.

Hasipoğlu, Kamu reformunun da en kısa süre içinde geçeceğini, üçlü kararname sisteminin daraltılacağını ve performansa dayalı sistemin uygulanacağını söyledi.

Ulusal Birlik Partisi’nin seçim vaadi arasında yer alan Polis Yasasındaki değişikliğin meclis gündeminde olduğunu partisinin sözünün arkasında durmaya devam ettiğini de anlatan Hasipoğlu, BRT yasasının da çalışanların haklarını gözetecek ve onlara iş garantisi sağlayacak şekilde meclis tarafından onaylanacağını vurguladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Kıbrıs sorununun çözülmesinin mümkün olmadığı yönündeki bilinen görüşünü de yineleyerek Genel Sekreter’in de bunu görmeye başladığını o nedenle de Nisan’da yeni bir üçlü görüşme öngörmediğini kaydetti.

Bu haber toplam 1650 defa okunmuştur
Reformlar hız kazanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans