Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş, Büyükelçi Akça’yı Kabul Etti
01 Nisan 2011 Cuma Saat 17:01

Denktaş, Büyükelçi Akça’yı Kabul Etti

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bugün, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği görevine başlayan Halil İbrahim Akça’yı kabul ederek bir süre görüştü.

Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın açıklama yapmadığı ziyaretin, nezaket ziyareti niteliğinde olduğu bildirildi.

Kurcu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş kabulde Akça’ya “Hoş geldiniz” diye başladığı konuşmasında, “Kendisine başarılı bir dönem diliyorum. Hepimize düşen görev, Akça’ya yardımcı olmaktır” dedi.

Denktaş, Kıbrıs meselesinin zor bir dönemden geçtiğini, dünyada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin KKTC var olup olmadığı yönünde bir tartışma başlatılmak istendiğine işaret ederek, herkesin bu tartışmaya devlete sahip çıkarak cevap vermesi gerektiğini söyledi.

Rauf Denktaş, dünyaya devletsiz, egemenliksiz anlaşma olmayacağını anlatmak gerekliliği üzerinde durarak, yaşayabilir bir anlaşmanın ancak devlet ve egemenlikle mümkün olabileceğinin herkese söylenmesi gerektiğini kaydetti.

Denktaş, bu bağlamda içte başlayan çalkantının durulması ve Büyükelçi’ye fırsat verilmesinin önemli olduğunu belirterek, Büyükelçi Halil İbrahim Akça’ya başarılı bir dönem dileğini yineledi.

Bu haber toplam 1612 defa okunmuştur
Denktaş, Büyükelçi Akça’yı Kabul Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans