Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Memur - Sen, Ubp Genel Sekreteri Hasipoğlu’nu Ziyaret Etti
01 Nisan 2011 Cuma Saat 17:12

Memur - Sen, Ubp Genel Sekreteri Hasipoğlu’nu Ziyaret Etti

Ertuğrul Hasipoğlu, bugün öğleden sonra Mehmet Mutlu başkanlığındaki Memur-Sem heyetini kabul etti.

Memur-Sen Başkanı Mehmet Mutlu yaptığı konuşmada, UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu’nu hem kamuda gördükleri aksaklıklar hakkında bilgilendirmek, hem de devletin içinde bulunduğu son durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaret ettiklerini söyledi.

Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu’nun engin deneyimlerinden de faydalanmak istediklerini ifade eden Mutlu, kabulünden dolayı Hasipoğlu’na teşekkür etti.

ERTUĞRUL HASİPOĞLU

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ise yaptığı konuşmada,  KKTC’nin genç bir devlet olmasına karşın demokrasi açısından oldukça ileride olduğunu söyledi.

Sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin yoğunluğunun bunun en güzel göstergelerinden biri olduğunu kaydeden Hasipoğlu, parti olarak demokrasinin gelişmesine her dönemde katkı koyduklarını ifade etti. “Parti olarak sendikalarla işbirliğinde olmama gibi bir düşüncemiz hiç bir zaman olmadı. Ancak bazı sendikaların tavırlarına üzülmemek elde değil”  şeklinde konuşan Hasipoğlu, hem bir ülkede yaşamanın hem de o ülkeyi sevmemenin ve insanları arasında ayrımcılık yapmanın kabul edilir bir durum olmadığını belirtti.

Hasipoğlu, bazı sendikaların Brüksel’e giderek kendi devletlerini ve Türkiye’yi şikâyet etmelerini doğru bulmadığını belirtti.

Kıbrıs Türk tarafının hep çözümden yana olduğunu ortaya koyup bunu ispat ettiğini, kapıları açan taraf olduğunu, BM tarafından ortaya konan önerileri destekleyerek son olarak da Annan Planı’na “evet” dediğini hatırlatan UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu,  buna karşın Rum tarafının hiç bir adım atmadığına dikkati çekti.

Hristofyas’ın partisi AKEL’in referanduma 10 gün kalaya kadar “evet”ten yana olduğunu, ama son anda fikir değiştirdiğini, AKEL “evet” deseydi bugün Kıbrıs sorununun çözülmüş olacağını ifade eden Hasipoğlu, “Hristofyas’tan icazet alıp şikâyet edenler, Hristofyas’ı eleştirmiyor, neden kararını değiştirdiğini, neden hala daha ENOSİS kararını kaldırmadığını sorgulamıyorlar sormuyorlar. Böyle bir sendikacılığı kabul etmiyorum” dedi.

Kamu reformuna da değinen UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, Kamu Reformu’nun en geç önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulu’ndan geçirileceğini açıkladı.

Hasipoğlu, “Kamu içerisinde büyük sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Bunları düzeltmek de bizim görevimiz ve mutlaka da düzelteceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1605 defa okunmuştur
Memur - Sen, Ubp Genel Sekreteri Hasipoğlu’nu Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans