Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamil, Kaçak Taşımacılığın kökünü kurutacağız
01 Nisan 2011 Cuma Saat 17:16

Kamil, Kaçak Taşımacılığın kökünü kurutacağız

Özellikle yaklaşan turizm döneminde, geçimini sektörden kazanan ve kayıtlı olan vergilerini ödeyen kamu taşımacılarının etkilenmemesi için denetimlere hız verildiği açıklandı.

Denetimler, başta sınır kapıları olmak üzere ülkenin birçok yerinde yapılıyor.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil, kaçak taşımacılığın önüne geçilmesi için çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayarak, “Kaçak taşımacılığın kökü kuruyana kadar denetimlerimiz kesinlikle sürecektir” dedi.

KAMİL: “KAÇAK TAŞIMACILIĞIN KÖKÜ KURUYANA KADAR DENETİMLER KESİNTİSİZ SÜRECEK”

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil yaptığı açıklamada, “bakanlık olarak kaçak taşımacılığın kökü kuruyana kadar denetimlerin kesintisiz devam edeceğini ve bu denetimlerde odak noktasının sınır kapıları olduğunu” vurguladı.

Kamil şunları söyledi:

“Kaçak taşımacılığa tevessül edenlerin suçu, yalnızca ülkemizde korsan hizmet vermek değil aynı zamanda, dürüst taşımacılarımızla dalga geçmekte, kayıtlı, ekmeğini taşımacılıktan kazanan işletmecilerimizin itibarı ile oynamakta ve hepsinden öte onların çocuklarının hakkını yemektedirler”.

İçişleri ve yerel Yönetimler Bakanlığı olarak, görevde bulundukları 2 yılı aşkın süreden bu yana İzin Makamı önderliğinde yapmakta oldukları denetimlerde Polis, Vergi Dairesi ve Çalışma Dairesi’nden de katılan ekiplerle, gerek kayıtlı gerek kayıt dışı taşımacılara yönelik her türlü denetimi yaptıklarını belirten Kamil, “Bu denetimleri yaparken esas maksadımız, insanımızın güven içinde kamu taşımacılığından faydalanmasıdır” dedi.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı İlkay Kamil, taşımacılığın giderek cazibesini yitirdiği bu günlerde, bakanlık olarak, kayıtlı taşımacıların hakkını müdafaa etmenin asli görevlerinin başında geldiğini ve bu düşüncelerle yeni turizm sezonunun başlamakta olduğu bu günlerde kaçak taşımacılığa göz açtırılmaması konusunda idari kadrolarına gerekli talimatları verdiğini, “sıfır kaçak taşımacılık“ sloganı ile yeni turizm sezonuna başlandığını vurguladı.

Kamil, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanmakta olan ekonomik krizin ülkeleri kayıt dışılığın üzerine daha etkin bir şekilde gitmeye ittiğini ve bu bağlamda Ulusal Birlik Partisi hükümetimizin de, her türlü kayıt dışılığın üzerine gitmeye her geçen gün giderek artan bir şekilde devam edecek” dedi.

Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
Kamil, Kaçak Taşımacılığın kökünü kurutacağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans