Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne çelenk koydu
01 Nisan 2011 Cuma Saat 18:08

Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne çelenk koydu

Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne çelenk koyup saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bugün, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na güven mektubunu sunmasının ardından, Lefkoşa Atatürk Anıtı ve Kıbrıs Türk Halkı’nın Özgürlük Mücadelesi Lideri Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne çelenk koyup saygı duruşunda bulundu.

Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki tören, Büyükelçi Akça’nın anıta çelenk koyması ile başladı.

Saygı Marşı eşliğinde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi, daha sonra Büyükelçi Akça anıt özel defterini imzaladı.

Büyükelçi Halil İbrahim Akça deftere şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk;

Yüce Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıs Türk halkının ilke ve devrimlerinden aldığı güç ve cesaretle sürdürdüğü özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin en anlamlı eseri olan, KKTC’de göreve başlamış olmanın onur ve heyecanını yaşamaktayım.

TC geçmişte olduğu gibi gelecekte de tarihi ve ahdi sorumlulukları çerçevesinde Kıbrıs Türk halkının yanında olma yönündeki azim ve kararlılığını sürdürecektir. Kıbrıslı Türk kardeşlerimizle aziz hatıranı bir kez daha minnetle anıyor, önünüzde saygı ile eğiliyoruz.”

DR. KÜÇÜK’ÜN KABRİNDEKİ TÖREN

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne geçti.

Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ndeki tören Büyükelçi Akça’nın kabre çelenk koyması ile başladı.

Saygı duruşu, Saygı Marşı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesinin ardından Akça anıt özel defterini imzaladı.

Halil İbrahim Akça deftere şunları yazdı:

“Kıbrıs Türkü dirayetli önderliğinde sürdürdüğü şanlı varoluş ve özgürlük mücadelesinin sonucunda kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde göreve başlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.

Kıbrıs Türkü’nün haksızlığa karşı verdiği örnek mücadeleye yaptığınız eşsiz katkılar her zaman şükranla anılacak ve Kıbrıs Türk halkının yolunu aydınlatmaya devam edecektir.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Türk halkının haklı davasında her zaman yanında olacağını ve her türlü desteği vereceğini bir kez daha ifade ediyorum.

Aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyorum”.

Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
Doktor Fazıl Küçük’ün Anıt Kabri’ne çelenk koydu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans