Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TMT Derneğinden Eroğluna destek
01 Nisan 2011 Cuma Saat 18:16

TMT Derneğinden Eroğluna destek

TMT derneği,Eroğlu’ndan bu durumda geri adım atmasını beklememesi gerektiğini kaydetti.

TMT Derneği, Kıbrıs Türk halkının Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu, devletini yaşatmada gösterdiği kararlılığı için seçtiğini belirterek, kimsenin Eroğlu’ndan bu durumda geri adım atmasını beklememesi gerektiğini kaydetti.

TMT Derneği yaptığı yazılı açıklamada, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın basında çıkan açıklamasında anlaşmazlık noktasının, Eroğlu’nun KKTC’nin varlığının altını çizmek istemesi  olduğunu ifade ettiğine dikkat çekerek, “Oysa Kuzey’deki devletin nasıl ve neden kurulduğunu Hristofyas çok iyi bilmektedir. Bu devletin ne kadar meşru ve haklı nedenlere dayalı kurulduğunu da bilmektedir” dedi.

Hristofyas’ın terör ve silah zoru ile gasp ettikleri Kıbrıs Cumhuriyeti’nin de meşru temsilcisi olmadığını da bildiğini vurgulayan dernek, “Hristofyas, Kıbrıs’ın gerçeklerini dikkate almaya yanaşmadıkça, ENOSİS ten vazgeçmedikçe, meşru ve haklı nedenlere dayanan ve uluslararası hukukta yerini almış bulunan KKTC’yi tanımaya yanaşmadıkça, Kıbrıs’ta siyasi bir çözüme ulaşılamayacağını artık anlaması ve zamana oynamaktan vazgeçmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
TMT Derneğinden Eroğluna destek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans