Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazimağusa Devlet Hastanesi 2 mühendis ve 8 teknisyen
01 Nisan 2011 Cuma Saat 18:53

Gazimağusa Devlet Hastanesi 2 mühendis ve 8 teknisyen

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin bakım ve onarımını yapmak amacıyla 2 mühendis ve 8 teknisyenin bugünden itibaren istihdam edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin bakım ve onarımını yapmak amacıyla yeni maaş sisteminden 2 mühendis ve 8 teknisyenin bugünden itibaren istihdam edildiğini açıkladı.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamada, hastanenin bakım ve onarımının bugüne kadar aylık 100 bin TL, toplamda 4 milyon TL’ye özel bir firmadan hizmet alınarak yapıldığına, ancak arzu edilen verimin sağlanamadığına işaret edildi.

Açıklamada, hastanenin yeni olmasına karşın, bakım ve onarımdan kaynaklanan sorunların devam ederek çözülmemesinin ve bunun sürekli basın yayın organları vasıtasıyla kamuoyunun gündemine gelerek eleştirilere neden olduğu hatırlatıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın, bu durumdan rahatsızlık duyduğu ve aylık yaklaşık toplam 19 bin TL’ye 2 mühendis ve 8 teknisyen istihdamı konusunda hükümete yaptığı talebin olumlu karşılandığı belirtilen açıklamada, “Halihazırda, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde görev yapan 4 teknisyen ve yeni istihdam edilen 8 teknisyen ve 2 mühendisle, hastanedeki bakım - onarım işlerinin hem çok daha ekonomik, hem de çok daha randımanlı bir şekilde yapılabileceği kararı üretilmiştir” denildi.

Açıklamada, üretilen karar doğrultusunda hizmetlerin “on-call” şeklinde ve nöbet gerektirmesi nedeniyle Mağusa bölgesinde ikamet eden yurttaşların katılımıyla sınav yapıldığı açıklandı.

Yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı başkanlığında, Personel Dairesi Müdürü, Maliye Bakanlığı Bakanlık Müdürü, Planlama İnşaat Dairesi Müdürü ile 2 Şube Amiri ve Sağlık Bakanlığı Bakım Onarım Şube Amiri’nin katılımıyla yapılan sınavda, en başarılı sonuçları alan kişilerin istihdam edilmeye hak kazandığı belirtildi.

Açıklamada, bugüne kadar hastanenin bakım ve onarım işlerini yürütmekte olan firmanın sözleşmesinin 1 Nisan 2011 tarihi itibarıyla sona erdiği de ifade edildi.

Sınavla ilgili olarak “son derece adil bir değerlendirmeyle seçim yapılmıştır” denilen açıklamada, “Hastanenin bakım ve onarım departmanında çalışmak üzere seçilen kişiler 1 Nisan 2011 (bugün) tarihinde devletteki yeni maaş baremleri üzerinden görevlerine başlamıştır” denildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın önerisi doğrultusunda, hükümetin de onayıyla atılan bu adım soncu devletin ayda ortalama 80 bin TL tasarruf sağladığı belirtilerek, maddi tasarruf dışında Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne sorunsuz bir bakım - onarım hizmetinin sağlanmasının da mümkün olacağı kaydedildi.

Bu haber toplam 15445 defa okunmuştur
Gazimağusa Devlet Hastanesi 2 mühendis ve 8 teknisyen Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans