Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun:istihdama olanak sağlıyor
01 Nisan 2011 Cuma Saat 19:03

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun:istihdama olanak sağlıyor

Atun:reel sektörde yaşanan gelişmenin nitelikli istihdama olanak sağladığını, bunun ülkenin refah artışını da beraberinde getirdiğini vurguladı.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, reel sektörde yaşanan gelişmenin nitelikli istihdama olanak sağladığını, bunun ülkenin refah artışını da beraberinde getirdiğini vurguladı.

Atun, bugün, Akdoğan’da faaliyet gösteren Aket Et Ürünleri Sanayi Limited’i ziyaret ederek, tesisin hizmet ve faaliyetlerini inceledi.

Bakan Atun’a ziyaretinde bazı yetkililer ve bölge belediye başkanları da eşlik etti.

Atun ziyareti sonrası basına yaptığı açıklamada, ticaret ve sanayiden de sorumlu bakanlık olarak zaman zaman sanayi tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Sunat Atun, Aket Et Ürünleri Sanayii Limited’in teknolojik açıdan gelişmiş bir tesis olduğunu, bunun da bölgeye istihdam olanağı sağladığını belirttiği konuşmasında, teknolojik gelişmişliğin artmasıyla nitelikli istihdam sayısının da o kadar artacağına vurgu yaptı.

Konuşmasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sefer yapan hava yolu sayısının 3’den 5’e çıkarıldığını, Kuzey Kıbrıs Hava Yolu’nun kurulmasıyla bu sayının 6’ya yükseleceğini anımsatan Bakan Atun, turizm alanında yaşanan gelişmelere de değindi ve bu gelişmeler karşısında rekabet edebilirliğin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Ülkede kalkınma hamlesinin artırıldığına vurgu yapan Ekonomi Bakanı Sunat Atun, bu sayede sanayi tabanının güçleneceğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 11418 defa okunmuştur
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun:istihdama olanak sağlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans