Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köftehour açıldı
02 Nisan 2011 Cumartesi Saat 13:06

Köftehour açıldı

KKTC Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) ve gönüllülerinin ortaklaşa kurduğu Köftehour dün gerçekleştirilen açılışla hizmete girdi.

KKTC Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) ve gönüllülerinin ortaklaşa kurduğu Köftehour Restoran & Bar, dün gerçekleştirilen açılışla hizmete girdi.

Yüzde 51’i ÖZEV kaynakları, diğer kısım da 16 ÖZEV gönüllüsünün katkılarıyla tamamlanan restoranın gelirinin tamamı ÖZEV’in hedeflerini desteklemek amacıyla harcanacak.

Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın müzik dinletisi de sunduğu açılışta konuşan ÖZEV Genel Müdürü Ersin Görsay, gurur verici bir gün yaşadıklarını, 2 yıllık bir emeğin ürününün açılışının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

6. yılında 70’ye yakın farklı gelişen bireye dünya standartlarında özel eğitim olanağı yaratmak için mücadele ettiklerini belirten Görsay, bunun da ciddi finansal kaynakla olabileceğini, bu açıdan bu işletme ile bu kaynakların artırılması adına önemli bir adım atıldığını ifade etti. İşletme sayesinde farklı gelişen çocukların istihdamına da olanak yarattıklarını belirten Görsay, ailelerin huzur içinde vakit geçireceği bir mekanın da Lefkoşa’ya kazandırıldığını belirtti.

BULUTOĞLULARI

Görsay’ın ardından söz alan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ise, ÖZEV’in çok önemli işlere imza attığına işaret ederek, farklı gelişen çocuklara en iyi eğitimi verme çabalarının alkışlanması gerektiğini söyledi.

Bulutoğluları, “Elbette bu eğitimler konusunda kaynak gerekiyor. Biz LTB olarak elimizden geleni yapıyoruz. Devlet de elini uzatması gerekiyor” dedi.

Kumsal Parkı’nın işletmesini de ÖZEV’e verdiklerini, yakın bir gelecekte buradan da vakfa gelir sağlanabileceğini ifade eden Bulutoğluları, ÖZEV’in hayallerini gerçekleştirmesi konusunda gereken desteği vereceğinin de altını çizdi.

Bu haber toplam 1944 defa okunmuştur
Köftehour açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans