Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uyuşturucu konulu seminer
02 Nisan 2011 Cumartesi Saat 13:25

Uyuşturucu konulu seminer

Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi, 5 Nisan Salı günü uyuşturucu konulu iki toplumlu bir seminer organize etti.

“Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi”,  5 Nisan Salı gün, uyuşturucu konulu iki toplumlu bir seminer organize etti.

Kıbrıslı Türk ve Rum liderler tarafından toplumlararası görüşmeler kapsamında  "toplumlararası güven artırıcı önlemler ve günlük olayların çözümünde etkin çareler yaratması" amacıyla kurulan Teknik Komitelerden birisi olan bu komitenin, “Kıbrıs’ta yasadışı uyuşturucu kullanımı ve önlenmesi” konulu semineri ara bölgede Ledra Palace Otel’de yer alacak ve saat 9.00’da başlayacak.

“Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi”nin Kıbrıslı Türk Takım Lideri Hakkı Önen’in verdiği bilgiye göre basına açık olarak yapılacak olan ve iki toplumdan ve BM’den uzman katılımcıları bir araya getirecek seminerde, uyuşturucu kullanmanın nedenleri, bu suça yönelik yasal yaptırımlar ve ailelere etkileri yanında uyuşturucu kullanımının önlenmesine yönelik tedbirler irdelenecek.

Seminerin açılışında BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa M. Buttenheim ve teknik komitenin Kıbrıslı Türk Takım Lideri Hakkı Önen ile Kıbrıslı Rum Takım Lideri Andros Kapardis konuşma yapacak.

BUTTENHEİM

Buttenheim seminerle ilgili değerlendirmesinde, uyuşturucunun kişiler, aileler ve toplumlar üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekerek bu seminerin, yasadışı uyuşturucu kullanımıyla ilgili pek çok konuya ışık tutacağına inandığını ifade etti.

Buttenheim, seminerin, “tüm Kıbrıslıların güvenliği ve refahını sağlamaya yönelik olarak suç ve suçlularla ilgili konularda iki toplum arasındaki işbirliğinin mükemmel örneği” olacağını da belirtti.

Seminere katılacak olan basın temsilcilerinin, geçerli bir BM medya kartına sahip olması veya en geç 4 Nisan saat 12.00’ye kadar unficyp-public-information-office@un.org adresi üzerinden kayıt yaptırmaları gerektiği kaydedildi.

Bu haber toplam 1967 defa okunmuştur
Uyuşturucu konulu seminer Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans