Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KORKMAZHAN:Milli Havayolu aldatmacadır.
02 Nisan 2011 Cumartesi Saat 16:05

KORKMAZHAN:Milli Havayolu aldatmacadır.

BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, Kuzey Kıbrıs Hava Yolları için “milli havayolu” söylemlerinin bir aldatmaca olduğunu söyledi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, Kurulduğu açıklanan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları için “milli havayolu” söylemlerinin bir aldatmacadan ibaret olduğunu söyledi.

Korkazhan BKP Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamasında, KKHY’nin uçup uçmayacağının da belli olmadığını iddia etti. Korkmazhan, İngiltere’de daha önceden tescil edilmiş KKHY isimde bir havayolu şirketi bulunduğunun ortaya çıktığını, aynı isimde iki havayolu şirketinin aynı destinasyonlarda uçmasının mümkün olmayacağını da savundu.

“Kurulduğu açıklanan, fakat faaliyete geçip geçmeyeceği belli olmayan ve şimdiden mahkemelik olan” Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın, kuruluş sözleşmesine göre özel bir şirket olduğunu, merkezinin İstanbul’da olacağını ve tüm kararların orada alınacağını belirten BKP Örgüt Sekreteri, KKHY’nin yüzde 10 hisseye sahip Türk Hava Yolları’nın (THY) hakimiyetinde olacağını söyledi.

KKHY’nin, tasfiye edilen KTHY gibi Kıbrıslı Türklerin malı olmadığını, “Kıbrıs’taki statüko sayesinde zengin olarak, kişisel çıkarlarını her zaman toplumsal çıkarlar üstünde tutan bir avuç sermayedarın” ve THY’nin ortaklığında kâr amacı için kurulan özel bir şirket olduğunu kaydeden Korkmazhan, “KTHY’nin neden batırıldığı ve peşkeş çekildiği şimdi daha iyi anlaşılıyor” dedi.

Abdullah Korkmazhan KTHY’nin nasıl batırıldığının ortaya çıkarılması ve sorumlularının kimler olduğunun tespit edilerek, haklarına yasal işlem başlatılması gerektiğini de belirterek Başsavcılığı göreve davet etti.

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
KORKMAZHAN:Milli Havayolu aldatmacadır. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans