Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcı Akça’nın Büyükelçi Atanmasından Memnuniyet Duydum
03 Nisan 2011 Pazar Saat 12:34

Avcı Akça’nın Büyükelçi Atanmasından Memnuniyet Duydum

Özgürlük ve Reform Partisi Genel Başkanı Turgay Avcı, Halil İbrahim Akça’nın Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi olarak atanmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, yaptığı yazılı açıklamada,  “Akça’ya yeni görevinde başarılar diliyor ve kendileriyle en sıcak ilişkilerimizi sürdürmek konusunda duraksama göstermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. ÖRP olarak, Anavatanımızın Lefkoşa Büyükelçiliğine her konuda yardımcı olmaya ve Büyükelçilik ile yakın ilişkilerimizi eskiden olduğu gibi sürdürmeye kararlıyız” dedi.

“Son dönemde Rum çıkarlarına hizmet edecek  biçimde Anavatan Türkiye ile KKTC arasını açmaya” yönelik çaba gösteren marjinal gruplar bulunduğunu ifade eden Avcı, “Kıbrıs Türkleri olarak sağduyulu biçimde davrandık ve Anavatanla sarsılmaz ilişkilerimizi daha da sağlamlaştırarak yolumuzda yürüme iradesini bir kez daha gösterdik” diye devam etti.

Konu hakkında siyasi partilere atıfta bulunan Avcı, “Rum-Yunan ikilisinin çıkarlarına uygun olarak Anavatan Türkiye ile ilişkileri bozmak isteyen güçlerin oyunları konusunda bazı siyasi partilerimizin ürkek ve korkak davranmalarını, inisiyatif gösterememelerini üzüntüyle izledik” dedi. Avcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bazı siyasi partilerin, Anavatan Türkiye düşmanlığı yapanların maksatlı düşünce ve eylemlerine sessiz kalıp, gerekli tepkileri verdiğimiz için ÖRP olarak bizi eleştirmelerine üzülmemek elde değildir.”

ÖRP’nin, Anavatan Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkileri bozmaya çalışanların karşısında dimdik duracağını söyleyen Avcı, “Bunu yaptığımız için bizi eleştiren bazı siyasi partilerin ve grupların göstermiş olduğu korkakça ve cesaretsizce yaklaşımlarına aldırmadan, doğru bildiklerimizi korkmadan savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Avcı, bazı sendikaların Kuzey Kıbrıs’ta yaşanan siyasal, sosyal, ekonomik sorunları anlatmak gerekçesiyle gerçekleştirdiği Brüksel ziyareti ve KKTC’nin ekonomik, siyasal  ve toplumsal sorunları konusunda önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceğini de kaydetti.

Bu haber toplam 1976 defa okunmuştur
Avcı Akça’nın Büyükelçi Atanmasından Memnuniyet Duydum Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans