Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Konsey Şener Elçil suç işledi!
03 Nisan 2011 Pazar Saat 12:47

Milli Konsey Şener Elçil suç işledi!

Kıbrıs Türk halkını kabile durumuna düşürmeye yönelik Şener Elcil politikalarının anayasal ve yasal suç teşkil ettiğine inandığını” belirtti.

Konsey, devletin varlığını ve bağımsızlığını, ülkenin ve halkın egemenliğini ve geleceğini korumakla görevli olduklarını kaydettiği Cumhurbaşkanını, Başbakan, Anayasa Mahkemesi Başkanı ve Başsavcıyı göreve çağırarak, “dünyada hiçbir ihanetin cezasız kalamayacağını” ifade etti.

Kıbrıs Türk Milli Konseyi adına açıklama yapan, Kâmil Özkaloğlu, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ve yandaşlarının, “sendikacı kisvesine bürünerek Anavatan Türkiye karşıtı görüş ortaya koymak üzere Rum desteğinde Brüksel’e kadar uzandıklarını” iddia etti ve bunların yanıtsız bırakılmayacağını ortaya koymak istediklerini belirtti.

Özkaloğlu, “Eğer bugün bir halkın erişebileceği en yüksek hedef olan bir devlete sahip olma mutluluğunu yaşıyorsak; bunda öğretmen topluluğundan yetişmiş çok sayıda isimsiz kahramanın emeği, alın teri ve mücadelesinin büyük payı vardır” dedi.

Ne yazık ki bugün Kıbrıs Türk mücadelesine en büyük darbenin yine öğretmenlerin seçtiği temsilciler tarafından indirildiğini ileri süren Özkaloğlu , “Şener Elcil ve benzerlerinin AKEL bağımlısı, Hristofias bağlantılı, Rum çıkarlarına, Helenizm Milliyetçiliğine ve Enosis’e hizmet eden Türk ve Türkiye düşmanlığını kışkırtan şoven davranış ve uğraşları Kıbrıs Türk halkını derinden yaralayan düşmanca ve hain saldırılardır” iddiasında bulundu.

Özkaloğlu, “Büyük güven duyduğumuz öğretmenlerimizin, bu ihaneti ve düşmanca saldırıları durdurmak için gereğini yapacağına inanmak isteriz ve bunu talep ederiz” dedi.

Bu haber toplam 1944 defa okunmuştur
Milli Konsey Şener Elçil suç işledi! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans