Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk panayırı 9 Nisanda
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:00

Çocuk panayırı 9 Nisanda

MASDERin düzenlediği 3. Geleneksel Suriçi Panayırı,9 Nisan’da gerçekleştirildi.

Mağusa Suriçi Derneği (MASDER)’in düzenlediği 3. Geleneksel Suriçi Panayırı, , 9 Nisan’da gerçekleştirilecek.

MASDER Başkan Yardımcısı Serdar Atai, yaptığı açıklamada, etkinliğin; derneğin yıl boyunca düzenlediği çeşitli etkinlikler arasında en iddialı etkinlik olduğunu belirterek, panayıra  diğer kentlerden ve Güney Kıbrıs’tan yoğun katılım beklediklerini ifade etti.

Atai, panayırı geçen yıl 5 bin kişinin ziyaret ettiğini ifade ederek, bu yıl ise en az 7 bin ziyaretçinin katılımını beklediklerini, çok zengin ve renkli bir program hazırladıklarını, etkinlikte çocukların ve gençlerin yanısıra yetişkin gruplarının da  performans sergileyeceklerini belirtti.

Atai, panayırda, davulla  ritim tutma, “Çocuk Gözü ile Mağusa” adı altında  resim yarışması, Türkiye’den gelecek misafir sanatçılar eşliğinde ebru çalışması atölye etkinliği, kukla tasarım atölye etkinliği gibi çalışmaların yer alacağını belirtti.

Atai, bisikletle tarihi suriçi turları, faytonla kısa turlar, tarihi mekan gezileri gibi etkinliklerin de  yer alacağını, bir çok okulun müzik gruplarının  da performans sergileyeceğini, folklor ve tiyatro gösterilerinin yapılacağını kaydetti.

Atai, panayırla ilgili bilgilerin derneğin http://www.famagustawalledcity.org/annual-famagusta-walled-city-childrens-festival-april-2011 web sitesinden elde edilebileceğini belirtti.

Bu haber toplam 11089 defa okunmuştur
Çocuk panayırı 9 Nisanda Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans