Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çavuşoğlu öğrencileri kabul etti
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:57

Çavuşoğlu öğrencileri kabul etti

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji ile Almanya’daki kardeş okulu “Realchule Plus Konrad Adenauer Schule” den öğrenci ile öğretmenlerini kabul etti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji ile Almanya’daki kardeş okulu “Realchule Plus Konrad Adenauer Schule” den bir grup öğrenci ile öğretmenlerini kabul etti.

Meclis oturumu nedeniyle Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleştirilen kabulde konuşan 19 Mayıs TMK Müdürü Raif Asvaroğlu, 2004 yılından beri Almanya’daki “Realchule Plus Konrad Adenauer Schule” ile kendi okullarının kardeş okul olduğunu ve her yıl karşılıklı geziler düzenlendiğini anlattı.

Avşaroğlu, karşılıklı ziyaretlerin hem ülke tanıtımı hem de öğrencilerin farklı kültürleri öğrenmeleri açısından yararlı olduğunu dile getirdi.

Konuk heyet adına konuşan Okul Öğretmeni Melita Holzhauser de, kültürler arası diyalog ve birbirini tanımanın önemine inandıklarını söyledi ve  gençlerin gerçekleştirdikleri karşılıklı ziyaretlerin bu anlamda yararlı olduğunu dile getirdi.

KKTC’de çok hoş ve misafirperver bir ortamla karşılaştıklarını söyleyen Holzhauser,   gençlerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissettiklerini belirtti ve bunun izlerini hayatları boyunca taşıyacaklarını dile getirdi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

KKTC’nin kültürlerin özgürce buluştuğu bir coğrafya olduğunu belirten  Çavuşoğlu, KKTC’de 70 civarında ülkeden farklı kültürden insanın yaşadığını kaydetti.

Kıbrıs Türk halkının dünya insanlarını tanımak için büyük arzu duyduğunu dile getiren Çavuşoğlu, 
öğrenciler arasındaki tanışıklığın süre içerisinde dostluğa dönüşeceğine inandığını belirtti.

Çavuşoğlu, “Bugün öğrencisiniz ama bir süre sonra  bizim oturduğumuz yerlerde olacaksınız. O zaman bugünkü dostluğunuz dünya barışına katkı koyacak” dedi.

KKTC’nin Alman öğrencilere açık bir coğrafya olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, onları her zaman aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Çavuşoğlu öğrencileri kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans