Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu MEMUR-SEN i kabul etti
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 14:01

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu MEMUR-SEN i kabul etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Çelebi Ilık başkanlığındaki Memur-Sen Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Çelebi Ilık başkanlığındaki Memur-Sen Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

Ziyaretin Memur-Sen’in yeni yönetim kurulu oluşumu nedeniyle yapıldığı ve nezaket ziyareti niteliğinde olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, çiçeklerle yapılan ziyarete teşekkür ederek, demokratik ülkelerde sendikal faaliyetlerin bulunduğunu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de demokratik bir ülke olduğunu söyledi.

Eroğlu, sorunların kendi ülkesin çözümünün en doğru yaklaşım olduğunu belirterek, hudutlar dışında eylem yapmanın halk tarafından benimsenmediğini kaydetti.

Sendikal eylemden önce sorunların diyalogla çözülmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, haklı zeminlerde yapılacak eylemlerin de etik kurallar içerisinde olması gerektiğini kaydetti.

Eroğlu, haklı eylemlerin yapılması halinde hükümetin gerekeni yapacağını ifade ederek, kendi Başbakanlığı döneminde öyle hareket ettiğini söyledi.

“Sorunların çözümü için herşeyden önce diyalog” diyen Eroğlu, bazen hak için eylem yapmak gerekebileceğini belirtti.

Derviş Eroğlu, Memur-Sen’in Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik sürdürdüğü görüşmelere yönelik desteğine teşekkür ederek, Kıbrıs Türk halkının kendi devlet çatısı altında yaşadığını, eksik olanın bir anlaşma olduğunu belirtti.

Eroğlu, herşeyin teslim edilerek varılacak bir anlaşmanın referandumdan geçmeyeceğini, geçse de uzun ömürlü olamayacağına işaret ederek, Kıbrıs Türk halkının haklarını korumaya yönelik bir anlaşma çabası içinde olduklarını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Çelebi Ilık da, ziyaretin Memur-Sen’in yeniden yapılanması sürecinde yapılan ilk ziyaret olduğunu söyledi.

Kabule teşekkür eden Ilık, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na Kıbrıs sorununda yürüttüğü politikaya destek verdiklerini söyledi.

Görüşmede kamunun sorunları ve bu sorunlara Memur-Sen’in bakış açısını anlatacaklarını ifade eden Ilık, sorunlara yurt içinde çözüm bulmak gerektiğini söyledi.

Bu haber toplam 1849 defa okunmuştur
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu MEMUR-SEN i kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans