Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hür-İş Çarşamba Günü Eylem Yapacak
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:36

Hür-İş Çarşamba Günü Eylem Yapacak

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) ve Federasyona bağlı sendikalar, Çarşamba günü, protesto etmek amacıyla Başbakanlık önünde eylem yapacak.

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) ve Federasyona bağlı sendikalar, Çarşamba günü, “Sosyal Sigortalar Yasası’nda yapılmak istenen değişiklikleri, Sosyal Sigortaların borç batağına sokulmasını ve bunun için İhtiyat Sandığının kullanılmasını” protesto etmek amacıyla Başbakanlık önünde eylem yapacak.

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Ö. Latifoğlu, yazılı açıklamasında, saat 11.00’de, sendika yönetim kurulları düzeyinde yapılacak bu protesto eyleminde Başbakanlığa  siyah çelenk bırakılacağını; ardından Tarım Bakanlığı önüne gidilerek Toprak Ürünleri Kurumu’ndaki işten durdurmalar için de Bakanlığa siyah çelenk bırakılacağını belirtti.

Sosyal Sigortalarda, 1985 yılından bu yana, yüzde 3 fazla prim ödemek suretiyle çalışanların bedelini ödeyerek satın aldığı 50 yaşta emekliye çıkma hakkının vazgeçemeyecekleri bir hak olduğunu ifade eden Latifoğlu, “diğer taraftan Sosyal Sigortaların devletten olan alacakları ödenmez ve fona borcu olan belediyeler ve büyük işletmeler kollanırken Sosyal Sigortaların sürekli borç yükü altına sokulması ve bunun için işçilerin diğer fonu olan İhtiyat Sandığı’nın kullanılması kabul edilemezdir” dedi.

Bu haber toplam 1891 defa okunmuştur
Hür-İş Çarşamba Günü Eylem Yapacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans