Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükelçi, Başbakanı Ziyaret etti
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 16:12

Büyükelçi, Başbakanı Ziyaret etti

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin yeni Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı bugün kabul etti. Akça kabulde, basında yer alan kendi imajından kendisini tanıyamadığını söyledi ve Oluşturulan imaj değilim ben...

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin yeni Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı bugün kabul etti. Akça kabulde, basında yer alan kendi imajından kendisini tanıyamadığını söyledi ve  "Oluşturulan imaj değilim ben... Kıbrıs halkına gerçekten sempati ve sevgi duyan, herşeyin daha iyi olması için gece gündüz çalışan bir insanım. İnşallah bu halk tarafından görünüp tanınacak” dedi.

Başbakan İrsen Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na Cuma günü güven mektubunu sunarak göreve başlayan Türkiye’nin yeni Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı bugün kabul etti.

Başbakan, Büyükelçiye hayırlı olsun dileğinde bulunarak, onu uzun zamandır tanıdıklarını, sorunlara birlikte çözüm bulduklarını, bundan sonra da birlikte çalışarak çok daha hayırlı işler yapacaklarını, Anavatan Türkiye ile ilişkileri en üst düzeyde sürdüreceklerini söyledi.

Başbakan Büyükelçiye teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Büyükelçi Halil İbrahim Akça ise, ülkedeki konuları daha önce de KKTC yetkilileriyle paylaştığını ifade ederek, önümüzdeki dönemde, yeni bir görevle, büyükelçi olarak hükümetle birlikte çalışacaklarını söyledi.

Kamuoyunda özellikle basında yer alan kendi imajından kendisini tanıyamadığını dile getiren Akça, “Bunu paylaşmak isterim. Basında oluşturulan imaj değilim ben... Kıbrıs halkına gerçekten sempati ve sevgi duyan, herşeyin daha iyi olması için gece gündüz çalışan bir insanım. İnşallah bu, halk tarafından görünüp tanınacak” dedi.

Başbakan ise, bundan şüpheleri olmadığını, büyükelçiyi yakından tanıdıklarını ve konulara daima olumlu yönden baktığını bildiklerini söyledi.

Bir yıldır Akça ile çalıştıklarını ve birçok sorunu da çözdüklerini söyleyen Küçük, çok olumlu bir dönem olacağına inandığını belirtti.

Bu haber toplam 1677 defa okunmuştur
Büyükelçi, Başbakanı Ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans