Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fon konacak
05 Nisan 2011 Salı Saat 11:14

Fon konacak

Genç İşadamları Derneği (GİAD),temel gıda maddelerinin ithalatına yeniden fon koymanın ülkeyi pahalılaştırıp ekonomiyi Güney Kıbrıs ekonomisine itmek anlamına geleceğini belirtti.

Genç İşadamları Derneği (GİAD), çeşitli  temel gıda maddelerinin ithalatına yeniden fon koymanın ülkeyi pahalılaştırıp tüm ekonomiyi Güney Kıbrıs ekonomisine itmek anlamına geleceğini belirtti.

GİAD, bazı gıda maddelerine fon konmasına ilişkin açıklamasında, sadece pahalılığı artıran bu uygulamanın çok yanlış olduğunu belirtti.

Kalkınma ivmesinin  temel unsurunun hizmetler sektörü olduğuna işaret edilen açıklamada, öncü sektörlerin temel unsuru olan gıda ürünlerine fon ile pahalılık yaratmanın, ekonominin kalkınmasını isteyenlerin yapacağı bir hareket olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Hizmetler sektörünün ekonomimize ivme kazandırabilmesi için fonlar derhal sıfırlanmalı ve bu sektörler her açıdan desteklenmelidir” denildi.

GİAD’ın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Serbest piyasa ekonomisini benimsediğini her ortamda söyleyen hükümetimizin bu fonlarla ilgili aldığı kararın sadece ülkemizi pahalılaştırmaktan başka bir işe yaramadığını ve zaten Güney’e kayan bu denli ekonomik aktivite varken, bunun da bu akımı daha fazla hızlandıracağını düşünmekteyiz.  Tüketici odaklı çalışmaların başlatılması bu günlerde konuşulan en öncelikli konular arasında gelmektedir.  Bunların en önemlisi tüketici yasasının gündeme gelmesidir.  Tüketicilerin bu rekabet ortamında bu denli önemsenmesi gerekirken, uygulanan bu fonlarla tüm ekonomimizi kendi ellerimizle Güney ekonomisine itmekteyiz.  Ülkemizin refahının artışı da tamamen ekonomimizin gelişmesi ve güçlenmesi ile alakalıdır. Bu bağlamda da ülkemizi pahalılaştırmak bu süreçte ülke ekonomisine yapılabilecek en büyük hatadır.”

Bu haber toplam 1795 defa okunmuştur
Fon konacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans