Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Masal devam ediyor
05 Nisan 2011 Salı Saat 11:36

Masal devam ediyor

47. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kültür Dairesi Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları organize edilen masal günleri Güzelyurt Halk Kütüphanesi’nden sonra Lefkoşa’da da gerçekleştirildi.

47. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kültür Dairesi Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle organize edilen masal günleri Güzelyurt Halk Kütüphanesi’nden sonra Lefkoşa’da da büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kültür Dairesi Müdürü Derviş Beyitoğlu’nun verdiği bilgiye göre Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan etkinlikte, “minikler tiyatro oyuncusu Güneş Kozal ile masal dünyasının büyülü atmosferinde doyasıya gezinme fırsatı yakaladılar”.

Dünya klasiklerinden “Bremen Mızıkacıları” masalını dinleyip sohbet eden çocuklar Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale önderliğinde resim çalışmaları da yaptılar, masal dinlediler, okudular ve evlerinde de okumak üzere masal kitaplarını ödünç alıp bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere sözleştiler.

Masal günlerinin Lefkoşa ayağı yine Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 11.00’de yapılacak ve bir saat sürecek. Anlatımların tarihleri 16 Nisan, 30 Nisan, 14 Mayıs, 28 Mayıs, 11 Haziran olarak açıklandı ve tüm çocukların davetli olduğu belirtildi.

Bu haber toplam 11086 defa okunmuştur
Masal devam ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans