Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özçınar Hükümeti Eleştirdi
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 16:05

Özçınar Hükümeti Eleştirdi

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Belediyelere her ay ödenmesi gereken yerel gelirler payından ayrılan devlet katkısının ödenmesinde büyük gecikmeler olduğunu belirtti ve hükümeti eleşt

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve  Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar,  Belediyelere her ay ödenmesi gereken yerel gelirler payından ayrılan devlet katkısının  ödenmesinde büyük gecikmeler olduğunu belirtti ve hükümeti eleştirdi.

Özçınar, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “1 yıldan bu yana sürekli olarak yaratılan bu gecikme, belediyelerimizin de yükümlü olduğu ve çalışanlarına maaş ödemelerinin gününde ödenemez olması belediyelerin çalışma motivasyonunu bozmaktadır” dedi.

İleri sürdükleri “Maliye Bakanlığı’nda yaşanan nakit sıkıntılarının faturasının sürekli belediyelere kesilmesinin” kabul edilecek bir durum olmadığını, Belediyeler Yasası’nda yerel gelirlerden ödenmesi gereken devlet katkısının nasıl ve ne zaman ödeneceğinin  açıkça belirtilmiş olduğunu kaydeden Özçınar, şöyle dedi:

“Yasamız ilgili aya ait ödemenin 15’ine kadar ödenmesini emreder. Oysa biz bunu 15’inde değil ay sonunda beklememizden öte süre bu zamanı da açmıştır. Maliye Bakanlığı’nın ödemeler konusunda hassasiyetimizi dikkate alarak belediyelerimizin verimli çalışma motivasyonunu düşürmeden bu gecikmelere gidilmemesini bekler bu konuda gerek Maliye Bakanını gerekse hükümeti göreve davet ederiz.”

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
Özçınar Hükümeti Eleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans